Jest wyrok w sprawie byłej bibliotekarki z Dęblina

Autor: Maciek Saran

3 listopada 2021

Kategoria:

Sąd Rejonowy w Rykach wydał wyrok w sprawie byłej bibliotekarki, która bardzo się wzbogaciła, nadużywając swoich kompetencji.

Wszystko działo się w 2014 i 2015 roku w Dęblinie. Kobieta zatrudniona wówczas w bibliotece, korzystała z faktu, że miała dostęp do dowodów osobistych czytelników biblioteki. Kopiowała zawarte tam dane osobowe, a później za ich pomocą zaciągała kolejne kredyty. W ten sposób, w ciągu dwóch lat zostało poszkodowanych prawie 100 osób. Kobieta wyłudziła tak ponad 300 tysięcy złotych.

Proces w tej sprawie ruszył w 2018 roku, teraz sprawa została zakończona. Wyrokiem sądu, była bibliotekarka odsiedzi półtora roku w więzieniu, musi też wynagrodzić wszystkie wyrządzone szkody.

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Kabaret Neo-Nówka wystąpi w Puławach

Kabaret Neo-Nówka wystąpi w Puławach

Jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów świętuje właśnie swój okrągły jubileusz, Odwiedza kolejne miasta – i planuje zajrzeć także do Puław. Skecze tej grupy rozśmieszają Polaków już od 20 lat. Podczas urodzinowej trasy można (a nawet trzeba) spodziewać się...

Wielkie plany Zwolenia. Miasto zainwestuje w turystykę

Wielkie plany Zwolenia. Miasto zainwestuje w turystykę

Kort tenisowy, pole biwakowe, a nawet park linowy – takie obiekty mogą w przyszłym roku pojawić się w Zwoleniu. Lokalna infrastruktura turystyczna niedługo bardzo się wzbogaci. Zagospodarowanie okolic tutejszego zbiornika wodnego i parku to ogromny projekt, nad którym...