W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

28 lipca 2023

Kategoria:

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu.

Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość świadczonych usług. Osiem milionów złotych pomoże między innymi w rozwinięciu opieki środowiskowej – a związane z tym przedsięwzięcie zostanie zrealizowane także w naszym regionie.

W Cholewiance, na terenie gminy Kazimierz Dolny, powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego. Ma służyć dzieciom i młodzieży z powiatów puławskiego, opolskiego, a częściowo także ryckiego i kraśnickiego. W nowym Centrum będzie działać dzienny oddział psychiatryczny z 30 miejscami dla młodych pacjentów, w tym pododdział dla dzieci do 6 lat oraz hostel interwencyjny. W tym samym gmachu będą działać poradnia psychologiczna i poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

Budynek wskazany i przekazany przez władze województwa, przejdzie gruntowny remont – zostanie ocieplony i rozbudowany. Jego ostateczny wygląd ma być dostosowany do zabytkowego charakteru innych kazimierskich zabudowań. Inwestycja wspierana przez fundusze unijne, ma zostać ukończona w 2024 roku.

Źródło informacji i grafiki: Szpital Neuropsychiatryczny Prof. M. Kaczyńskiego w Lublinie – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...