Zwoleńskie linie autobusowe dofinansowane! Jedna jest zupełnie nowa

16 stycznia 2023

Kategoria:

To bardzo dobre wieści dla niezmotoryzowanych mieszkańców kilku zwoleńskich gmin. Wkrótce będą mogli dotrzeć do wielu zakątków powiatu dzięki komunikacji publicznej.

Sukcesem zakończyły się starania starostwa powiatowego w sprawie pozyskania dofinansowań dla trzech linii autobusowych. Umowa podpisana w ubiegłym tygodniu z wojewodą mazowieckim opiewa na blisko pół miliona złotych – i pomoże zapobiec wykluczeniu komunikacyjnemu osób mieszkających na terenach wiejskich.

Już wkrótce autobusy będą pokonywały trzy trasy, liczące w sumie aż 93 kilometry. Poszczególne linie pobiegną:

  1. ze Zwolenia do miejscowości Kowalków – przez Brzezinki, Kazanów i Osuchów (wyznaczono 14 przystanków)
  2. ze Zwolenia do miejscowości Niedarczów Dolny Kolonia – przez Tczów, Kazimierzów i Tynicę (19 przystanków)
  3. ze Zwolenia do Gródka i z powrotem do miasta – przez Jadwinów, Władysławów i Strykowice Błotne (27 przystanków).

Jak podkreślają władze powiatu, połączenie autobusowe Zwolenia z Gródkiem będzie po raz pierwszy obsługiwane przez transport publiczny. Dodają, że wszystkie zapowiadane linie mają pomóc między innymi uczniom, którzy muszą na co dzień docierać do szkół. Dotychczas niektórych połączeń po prostu nie było.

Warto zaznaczyć, że udało się obronić przed likwidacją linię ze Zwolenia do Pionek (przez Suskowolę). Została utrzymana dzięki temu, że jest finansowana wspólnie przez lokalne samorządy.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zarząd Grupy Azoty Puławy liczy obecnie tylko trzy osoby - a nowego szefa spółki wyłoni wkrótce postępowanie kwalifikacyjne. Jak już informowaliśmy, przedwczoraj (16 stycznia) Tomasz Hryniewicz zrezygnował z funkcji prezesa tutejszej spółki. Z kolei wczoraj (17...

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Wczoraj przedstawiciele władz Dęblina, powiatu puławskiego oraz województwa lubelskiego wspólnie otworzyli nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801, biegnący przez Dęblin. Ta nowa trasa, licząca prawie 5 kilometrów, zaczyna się na granicy Dęblina i gminy Stężyca, a...