Zwoleńskie linie autobusowe dofinansowane! Jedna jest zupełnie nowa

16 stycznia 2023

Kategoria:

To bardzo dobre wieści dla niezmotoryzowanych mieszkańców kilku zwoleńskich gmin. Wkrótce będą mogli dotrzeć do wielu zakątków powiatu dzięki komunikacji publicznej.

Sukcesem zakończyły się starania starostwa powiatowego w sprawie pozyskania dofinansowań dla trzech linii autobusowych. Umowa podpisana w ubiegłym tygodniu z wojewodą mazowieckim opiewa na blisko pół miliona złotych – i pomoże zapobiec wykluczeniu komunikacyjnemu osób mieszkających na terenach wiejskich.

Już wkrótce autobusy będą pokonywały trzy trasy, liczące w sumie aż 93 kilometry. Poszczególne linie pobiegną:

  1. ze Zwolenia do miejscowości Kowalków – przez Brzezinki, Kazanów i Osuchów (wyznaczono 14 przystanków)
  2. ze Zwolenia do miejscowości Niedarczów Dolny Kolonia – przez Tczów, Kazimierzów i Tynicę (19 przystanków)
  3. ze Zwolenia do Gródka i z powrotem do miasta – przez Jadwinów, Władysławów i Strykowice Błotne (27 przystanków).

Jak podkreślają władze powiatu, połączenie autobusowe Zwolenia z Gródkiem będzie po raz pierwszy obsługiwane przez transport publiczny. Dodają, że wszystkie zapowiadane linie mają pomóc między innymi uczniom, którzy muszą na co dzień docierać do szkół. Dotychczas niektórych połączeń po prostu nie było.

Warto zaznaczyć, że udało się obronić przed likwidacją linię ze Zwolenia do Pionek (przez Suskowolę). Została utrzymana dzięki temu, że jest finansowana wspólnie przez lokalne samorządy.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...