Zwoleński sport – wkrótce w nowym świetle

13 lipca 2023

Kategoria:

Do końca tego roku kalendarzowego sala sportowa Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu będzie mieć nowoczesne oświetlenie. Stare świetlówki odejdą w zapomnienie – zastąpią je energooszczędne lampy typu LED. A to bardzo ważne – z kilku powodów.


Budynek zwoleńskiej szkoły, oddany do użytku w 2014 roku, jako jedyny w całym powiecie posiada nowoczesną salę widowiskową z pełnowymiarową areną sportową. Ta sala jest wykorzystywana zarówno do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, jak też do rozgrywania pierwszoligowych meczów piłki ręcznej.

Wnętrze tego obiektu dobrze znają także sportowi kibice – nie tylko ci lokalni, którzy regularnie zapełniają liczące 250 miejsc trybuny, ale również widzowie z całej Polski, którzy oglądają telewizyjne transmisje sportowych wydarzeń. Sala jest bazą treningową dla drużyn juniorskich, między innymi zespołu Enea Orlęta Zwoleń. Modernizacja oświetlenia tej sali jest niezbędna, żeby zapewnić optymalne warunki dla drużyn sportowych i uczniów.

Zaplanowane zadanie ma zostać wykonane w tym roku kalendarzowym. A w opłaceniu kosztów ważnego remontu pomogą zewnętrzne dofinansowania. Pod koniec czerwca władze powiatu pozyskały dotację z programu „Mazowsze dla sportu” w wysokości ponad 50 tysięcy złotych.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu; źródło zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...