Zwoleń czeka na własne, sztuczne lodowisko

28 listopada 2022

Kategoria:

Zwoleński Orlik tętni życiem w ciepłych porach roku, dzięki miłośnikom gier zespołowych. Ale już niedługo, gdy pogoda zrobi się znacznie chłodniejsza, będzie można iść w tym kierunku, zabierając z domu… parę łyżew.

W Zwoleniu pojawi się nowy obiekt sportowy – będzie to pierwsze w tej części regionu sztuczne lodowisko. Mieszkańcy miasta od lat czekali na tego rodzaju atrakcję – i skorzystają z niej już podczas najbliższej zimy. 280 tysięcy złotych dotacji z funduszu „Mazowsze dla Sportu 2022” pozwoli władzom gminy kupić mobilne lodowisko wraz ze wszystkimi potrzebnymi urządzeniami – czyli z między innymi agregatem, instalacją mrożącą, podłożem i bandami.

Tafla o wymiarach 20 na 30 metrów ma być ustawiana na boisku zwoleńskiego Orlika. To będzie aż 600 metrów kwadratowych na dobrą, zimową zabawę. Lodowisko będzie czekało na wszystkich chętnych, także tych, którzy nie mają własnych łyżew – bo te będzie można wypożyczyć. W ustawionym obok kontenerze będą czekały również suszarki do łyżew, kaski czy chodziki do nauki jazdy, tak zwane „pingwinki”.

Jak zapowiada już zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski, z lodowiska będą korzystać uczniowie zwoleńskich szkół, w ramach zajęć sportowych. Pozostali mieszkańcy gminy będą mogli odwiedzać lodowisko popołudniami i w weekendy. Po każdej zimie lodowisko ma być składane i cierpliwie czekać na nowy sezon.

Źródło informacji: UM w Zwoleniu

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...