Zwoleń czeka na własne, sztuczne lodowisko

28 listopada 2022

Kategoria:

Zwoleński Orlik tętni życiem w ciepłych porach roku, dzięki miłośnikom gier zespołowych. Ale już niedługo, gdy pogoda zrobi się znacznie chłodniejsza, będzie można iść w tym kierunku, zabierając z domu… parę łyżew.

W Zwoleniu pojawi się nowy obiekt sportowy – będzie to pierwsze w tej części regionu sztuczne lodowisko. Mieszkańcy miasta od lat czekali na tego rodzaju atrakcję – i skorzystają z niej już podczas najbliższej zimy. 280 tysięcy złotych dotacji z funduszu „Mazowsze dla Sportu 2022” pozwoli władzom gminy kupić mobilne lodowisko wraz ze wszystkimi potrzebnymi urządzeniami – czyli z między innymi agregatem, instalacją mrożącą, podłożem i bandami.

Tafla o wymiarach 20 na 30 metrów ma być ustawiana na boisku zwoleńskiego Orlika. To będzie aż 600 metrów kwadratowych na dobrą, zimową zabawę. Lodowisko będzie czekało na wszystkich chętnych, także tych, którzy nie mają własnych łyżew – bo te będzie można wypożyczyć. W ustawionym obok kontenerze będą czekały również suszarki do łyżew, kaski czy chodziki do nauki jazdy, tak zwane „pingwinki”.

Jak zapowiada już zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski, z lodowiska będą korzystać uczniowie zwoleńskich szkół, w ramach zajęć sportowych. Pozostali mieszkańcy gminy będą mogli odwiedzać lodowisko popołudniami i w weekendy. Po każdej zimie lodowisko ma być składane i cierpliwie czekać na nowy sezon.

Źródło informacji: UM w Zwoleniu

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zarząd Grupy Azoty Puławy liczy obecnie tylko trzy osoby - a nowego szefa spółki wyłoni wkrótce postępowanie kwalifikacyjne. Jak już informowaliśmy, przedwczoraj (16 stycznia) Tomasz Hryniewicz zrezygnował z funkcji prezesa tutejszej spółki. Z kolei wczoraj (17...

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Wczoraj przedstawiciele władz Dęblina, powiatu puławskiego oraz województwa lubelskiego wspólnie otworzyli nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801, biegnący przez Dęblin. Ta nowa trasa, licząca prawie 5 kilometrów, zaczyna się na granicy Dęblina i gminy Stężyca, a...