Zmiany na drodze żelaznej z Dęblina do Lublina – jeszcze w tym roku

10 marca 2023

Kategoria:

Jeszcze w tym roku kalendarzowym, na linii kolejowej nr 7, między Warszawą a Lublinem, będzie działać System Informacji Pasażerskiej. Co to oznacza?

Taką obietnicę składa spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Szuka już firmy, która zajęłaby się montażem potrzebnych urządzeń. Wyświetlacze przy krawędziach peronów, elektroniczne tablice z rozkładami jazdy, głośniki i kamery monitoringu (na peronach i w przejściach podziemnych) pojawią się w 40 lokalizacjach, na trasie ze stolicy kraju do stolicy Lubelszczyzny.

W naszym regionie zmiany obejmą stacje i przystanki kolejowe w Dęblinie, Skokach-Borowej, Gołębiu, Puławach, Końskowoli, Klementowicach, Łopatkach, Nałęczowie, Czesławicach i Sadurkach.

System dynamicznej informacji pasażerskiej zakłada, że aktualne i szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy będą podawane jednocześnie wizualnie i dźwiękowo. Na bieżąco będą uwzględniane ewentualne opóźnienia pociągów i inne informacje, istotne dla pasażerów.

Źródło informacji: PKP-PLK; źródło zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...