Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

3 stycznia 2023

Kategoria:

W miniony piątek (30 grudnia) w gmachu dęblińskiego muzeum spotkali się przedstawiciele instytucji, które w ciągu kilku minionych lat współpracowały z tą placówką. Wszyscy żegnali dotychczasowego dyrektora i życzyli powodzenia jego następczyni.

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie to największa w naszym regionie instytucja, która pielęgnuje i popularyzuje wiedzę o historii polskiego lotnictwa wojskowego. Nie bez znaczenia są tu oczywiście lotnicze tradycje samego miasta, w którym od blisko stu lat działa szkoła wyższa, kształcąca lotników. Muzealną kolekcję tworzą między innymi unikatowe pamiątki, dary byłych żołnierzy sił powietrznych albo kolekcjonerów, ale też sprzęty, z których przestaje korzystać Wojsko Polskie.

31 grudnia dobiegła końca kadencja Pawła Pawłowskiego, który kierował tą ważną placówką kulturalną przez 6 minionych lat. W tym czasie dawna sala tradycji dęblińskiej „szkoły orląt” zmieniła się w prężnie działające muzeum, popularne wśród turystów i mieszkańców regionu. O skuteczności podjętych działań świadczą chociażby wyniki finansowe czy dane dotyczące frekwencji gości. Ustępujący dyrektor dziękował wszystkim, którzy wspierali go w osiąganiu kolejnych ważnych celów.

Również w miniony piątek dyrektorskie obowiązki oficjalnie przekazano nowej osobie. Decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zarządza teraz Monika Żmuda. To postać dobrze znana w tej części regionu – od siedmiu lat jest zaangażowana w działalność samorządową, lokalne życie oświatowe i kulturalne. Od listopada 2016 roku była dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie, należała do Wojewódzkiej Rady Rozwoju Kultury i do zarządu Lokalnej Grupy Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”. Dodajmy, że została nie tylko głową dęblińskiego muzeum – jednocześnie będzie zarządzać również Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie.

Dodajmy, że pierwszego dnia swojego urzędowania (2 stycznia) nowa dyrektor przyjęła ważną wizytację – placówkę odwiedził dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, Paweł Hut. Omówiono plany na nadchodzący rok i perspektywy dalszego rozwijania działalności  dęblińskiego muzeum.

Źródło informacji i zdjęcia: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

W Puławach kwitł nielegalny hazard

W Puławach kwitł nielegalny hazard

W miniony poniedziałek (22 maja) takie zakazane (ale, jak się okazuje, popularne) rozrywki ukróciła kontrola z Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej jednocześnie odwiedzili dwa lokale w centrum miasta. W przeprowadzeniu akcji pomogli...

Puławski szpital powiatowy przejdzie kolejne remonty

Puławski szpital powiatowy przejdzie kolejne remonty

Koszty zaplanowanych prac pokryją środki z rezerwy budżetu państwa. Wczoraj umowę w tej sprawie podpisano w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. W miniony poniedziałek, w obecności przedstawicieli władz powiatu puławskiego oraz dwóch posłów na sejm RP, wojewoda lubelski...

Perony w Sarnowie wyglądają już zupełnie inaczej

Perony w Sarnowie wyglądają już zupełnie inaczej

Wyższy komfort podróżowania - to cel, który chcą osiągnąć PKP Polskie Linie Kolejowe, modernizując kolejne przystanki, które służą podróżnym. Nowy sukces na tym polu to perony w Sarnowie. Miłośnicy jazdy pociągiem, którzy często podróżują rycką drogą żelazną z Dęblina...