Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

3 stycznia 2023

Kategoria:

W miniony piątek (30 grudnia) w gmachu dęblińskiego muzeum spotkali się przedstawiciele instytucji, które w ciągu kilku minionych lat współpracowały z tą placówką. Wszyscy żegnali dotychczasowego dyrektora i życzyli powodzenia jego następczyni.

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie to największa w naszym regionie instytucja, która pielęgnuje i popularyzuje wiedzę o historii polskiego lotnictwa wojskowego. Nie bez znaczenia są tu oczywiście lotnicze tradycje samego miasta, w którym od blisko stu lat działa szkoła wyższa, kształcąca lotników. Muzealną kolekcję tworzą między innymi unikatowe pamiątki, dary byłych żołnierzy sił powietrznych albo kolekcjonerów, ale też sprzęty, z których przestaje korzystać Wojsko Polskie.

31 grudnia dobiegła końca kadencja Pawła Pawłowskiego, który kierował tą ważną placówką kulturalną przez 6 minionych lat. W tym czasie dawna sala tradycji dęblińskiej „szkoły orląt” zmieniła się w prężnie działające muzeum, popularne wśród turystów i mieszkańców regionu. O skuteczności podjętych działań świadczą chociażby wyniki finansowe czy dane dotyczące frekwencji gości. Ustępujący dyrektor dziękował wszystkim, którzy wspierali go w osiąganiu kolejnych ważnych celów.

Również w miniony piątek dyrektorskie obowiązki oficjalnie przekazano nowej osobie. Decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zarządza teraz Monika Żmuda. To postać dobrze znana w tej części regionu – od siedmiu lat jest zaangażowana w działalność samorządową, lokalne życie oświatowe i kulturalne. Od listopada 2016 roku była dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie, należała do Wojewódzkiej Rady Rozwoju Kultury i do zarządu Lokalnej Grupy Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”. Dodajmy, że została nie tylko głową dęblińskiego muzeum – jednocześnie będzie zarządzać również Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie.

Dodajmy, że pierwszego dnia swojego urzędowania (2 stycznia) nowa dyrektor przyjęła ważną wizytację – placówkę odwiedził dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, Paweł Hut. Omówiono plany na nadchodzący rok i perspektywy dalszego rozwijania działalności  dęblińskiego muzeum.

Źródło informacji i zdjęcia: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...