Zmarł profesor Seweryn Kukuła

8 lutego 2023

Kategoria:

To przykra wiadomość z Puław. Nie żyje profesor wieloletni pracownik i dyrektor Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. W środę (8 lutego) uroczyście go pożegnano.

Profesor Seweryn Kukuła to postać bardzo dobrze znana w środowisku naukowym – nie tylko tym puławskim, chociaż to właśnie tutaj przepracował wiele lat, w jednym z największych lokalnych ośrodków badawczych. Najwyższe stanowisko zajmował tu przez trzy kadencje, między 1995 a 2010 rokiem. W tym czasie Instytut przeszedł ważne modernizacje, a jednocześnie wzmacniała się jego pozycja wśród innych jednostek naukowych. Choćby dlatego, że rozszerzano współpracę z zagranicznymi ośrodkami – te działania prowadzono zresztą pod bezpośrednim nadzorem profesora Kukuły.

Jego własny dorobek naukowy to ponad 70 publikacji, a wśród przyznanych mu wyróżnień znalazły się między innymi nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi czy odznaka „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”. Więcej o długiej i bogatej karierze naukowej profesora można przeczytać TUTAJ.

Profesor Seweryn Kukuła zmarł 5 lutego, w wieku 85 lat. Pogrzeb odbył się trzy dni później. Msza Święta żałobna została odprawiona w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Puławach – na terenie puławskiej osady pałacowo-parkowej. Zmarłego pochowano na cmentarzu parafialnym przy ulicy Piaskowej.

Źródło informacji: IUNG

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...