Żłobki i kluby dziecięce – przybędzie ich w całym regionie

10 maja 2023

Kategoria:

Zarówno na Lubelszczyźnie, jak i na Mazowszu, nadal znajdują się miejsca, które można opisać jako „białe plamy” na mapie instytucji opieki nad dziećmi do lat 3.

Właśnie dlatego przekazujemy ważną wiadomość dla tych rodziców małych dzieci, którzy chcieliby pozostać aktywni zawodowo. W najbliższych latach w całym naszym regionie przybędzie miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych. Umożliwią to dotacje przyznane z rządowego programu MALUCH+.

Dotychczas nabory wniosków o takie dofinansowania organizowano dorocznie – jednak od tego roku program funkcjonuje już jako długofalowy. Nowe środki zostaną rozdysponowane w ciągu siedmiu najbliższych lat. Celem programu jest to, żeby w każdej gminie działała przynajmniej jedna instytucja opieki nad małymi dziećmi – oraz żeby te istniejące już placówki nadal się rozwijały i mogły przyjmować coraz więcej małych podopiecznych.

W pierwszym naborze tej najnowszej edycji poszczęściło się aż osiemnastu gminom z naszego regionu. W powiecie opolskim to Chodel, Opole Lubelskie, Poniatowa i Wilków, w puławskim – Końskowola, Puławy i Żyrzyn, w ryckim – Kłoczew, Nowodwór i Ryki, a także gmina Zwoleń i wszystkie gminy powiatu kozienickiego (Kozienice, Głowaczów, Gniewoszów, Sieciechów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew, Garbatka-Letnisko).

O tym, jakie konkretne plany wejdą w życie w poszczególnych zakątkach naszego regionu dzięki tym właśnie dotacjom – będziemy informować na bieżąco.

Źródło informacji: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej; źródło zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Tych, którzy lubią aktywny, wodny wypoczynek, a nie pogardzą również relaksem, który może im wyjść na zdrowie, zapewne ucieszą plany, które zaczyna wcielać w życie ryckie starostwo. To już pewne - w ciągu najbliższych trzynastu miesięcy rycka pływalnia powiatowa...

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Przekazujemy dobre wieści dla kierowców z powiatu kozienickiego, którzy często przejeżdżają przez miejscowość Cecylówka Brzózka. I nie tylko dla nich. Mieszkańcy niedużej miejscowości, położonej na północnym skraju Kozienickiego Parku Krajobrazowego, od dłuższego...

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dziś umowę w sprawie dofinansowania dla tego ważnego zadania. Powiat rycki otrzyma celową dotację z budżetu państwa, w wysokości ponad sześciuset tysięcy złotych. Sprawna sieć teleinformatyczna jest niezbędna do prawidłowego...