Żłobki i kluby dziecięce – przybędzie ich w całym regionie

10 maja 2023

Kategoria:

Zarówno na Lubelszczyźnie, jak i na Mazowszu, nadal znajdują się miejsca, które można opisać jako „białe plamy” na mapie instytucji opieki nad dziećmi do lat 3.

Właśnie dlatego przekazujemy ważną wiadomość dla tych rodziców małych dzieci, którzy chcieliby pozostać aktywni zawodowo. W najbliższych latach w całym naszym regionie przybędzie miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych. Umożliwią to dotacje przyznane z rządowego programu MALUCH+.

Dotychczas nabory wniosków o takie dofinansowania organizowano dorocznie – jednak od tego roku program funkcjonuje już jako długofalowy. Nowe środki zostaną rozdysponowane w ciągu siedmiu najbliższych lat. Celem programu jest to, żeby w każdej gminie działała przynajmniej jedna instytucja opieki nad małymi dziećmi – oraz żeby te istniejące już placówki nadal się rozwijały i mogły przyjmować coraz więcej małych podopiecznych.

W pierwszym naborze tej najnowszej edycji poszczęściło się aż osiemnastu gminom z naszego regionu. W powiecie opolskim to Chodel, Opole Lubelskie, Poniatowa i Wilków, w puławskim – Końskowola, Puławy i Żyrzyn, w ryckim – Kłoczew, Nowodwór i Ryki, a także gmina Zwoleń i wszystkie gminy powiatu kozienickiego (Kozienice, Głowaczów, Gniewoszów, Sieciechów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew, Garbatka-Letnisko).

O tym, jakie konkretne plany wejdą w życie w poszczególnych zakątkach naszego regionu dzięki tym właśnie dotacjom – będziemy informować na bieżąco.

Źródło informacji: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej; źródło zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...