Zgłoś projekt do puławskiego Budżetu Obywatelskiego!

16 maja 2022

Kategoria:

Co zmieni się w Puławach w 2023 roku? O tym mogą zdecydować sami mieszkańcy. Ratusz czeka na ich kreatywne pomysły – a w miejskim budżecie czeka zabezpieczona, pieniężna pula.

Dziś rusza nowa, już dziewiąta edycja Budżetu Obywatelskiego. Na początek to oczywiście nabór projektów, przygotowanych przez samych puławian. Swój pomysł, dotyczący inicjatywy jaką warto zrealizować na terenie miasta, trzeba dokładnie opisać. Projekty będą przyjmowane przez najbliższy miesiąc: od 16 maja do 15 czerwca.

Papierowe formularze są dostępne w Kancelarii Ogólnej UM, ale te same wzory można pobrać także ze strony internetowej ratusza. Jednocześnie, działa specjalna platforma, na której będzie można wygodnie i wirtualnie zgłosić dopełnić formalności.

Przypomnijmy, że dzięki ośmiu dotychczasowym edycjom Budżetu Obywatelskiego, w Puławach przeprowadzono sporo remontów. Unowocześniono wiele miejsc wypoczynku, dając nowe życie zaniedbanym skwerom albo dodając nowe atrakcje do miejsc, w których puławianie chętnie spędzają czas. Do projektów, które zdobyły największe poparcie, było wybudowanie tężni solankowej na skwerze przy ulicy Polnej.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Lubelskie walczy z azbestem. Z jakimi wynikami?

Lubelskie walczy z azbestem. Z jakimi wynikami?

Czy województwo lubelskie jest już "bezpieczne bez azbestu"? Po czterech latach prowadzenia specjalnego projektu dotowanego ze środków unijnych, podsumowano jego efekty. W XX wieku azbest uchodził za praktyczne i tanie pokrycie dachowe. Niestety po latach okazało się,...

“Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki – ponownie w Lublinie

“Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki – ponownie w Lublinie

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników historii i sztuki - już niedługo w Lublinie będzie można stanąć oko w oko ze słynnym obrazem, który robi wrażenie nie tylko rozmachem artystycznej wizji, ale też fizycznymi rozmiarami. "Bitwa pod Grunwaldem" to monumentalny...