Zakład Karny w Opolu Lubelskim powiększy się

4 października 2022

Kategoria:

Kompleks przy ulicy Owocowej to miejsce, do którego trafiają osoby młodociane oraz ci, którym zasądzono pozbawienie wolności po raz pierwszy. Obecnie może tu przebywać maksymalnie 627 więźniów – ale już niedługo ta liczba będzie większa.

Opolskie więzienie zostanie rozbudowane. W ciągu najbliższych dwóch lat na jego terenie ma powstać zupełnie nowy pawilon mieszkalny – mający trzy kondygnacje i oferujący 258 zakwaterowań dla osadzonych. W ten sposób pojemność jednostki zwiększy się o 40%. W związku z tym, w planach jest także rozbudowa biura przepustek i magazynu depozytowego oraz budowa 10 pól spacerowych.

Wraz z gabarytami i możliwościami obiektu, zwiększą się także zapotrzebowania kadrowe powiększonego Zakładu Karnego – pojawi się tu prawdopodobnie około 50 nowych etatów. Zmieni się również system zarządzania jednostką.

Prace związane z rozbudową więzienia pochłoną prawie 38 milionów złotych. Wszystko zostanie przeprowadzone w ramach rządowego Programu Modernizacji Służby Więziennej, wyznaczonego na lata 2022-2025. Nowy pawilon opolskiego zakładu karnego ma być gotowy we wrześniu 2024 roku.

Umowę podpisano w miniony poniedziałek (3 października). Z tej okazji w Zakładzie Karnym spotkali się Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Cyprian Bas, Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis oraz Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim nadkom. Leszek Wierzejski. Zaproszono również Ministra Aktywów Państwowych, Jana Kanthaka.

Źródło informacji: UM w Opolu Lubelskim; źródło zdjęcia: Zakład Karny w Opolu Lubelskim – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Już niedługo wszyscy mieszkańcy i miłośnicy Puław będą mogli ponownie zaangażować się w walkę o to trofeum. Właściwa rywalizacja rozegra się w czerwcu, ale już z początkiem wiosny ruszy trening do nowej edycji. Do końca maja jest czas, żeby przygotować się do kręcenia...

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Jaki jest idealny prezent na 50-lecie? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele - a w przypadku tej kozienickiej szkoły brzmi ono - kosztowny, generalny remont. W Kozienicach rusza głęboka termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Jana...

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Wielkimi krokami zbliża się przebudowa i rozbudowa lokalnej oczyszczalni ścieków. Ogromne zadanie, warte prawie 10,5 miliona złotych, zlecono już lubelskiej firmie - i podpisano umowę z wykonawcą. Obiekt, który jest kluczowy dla gminnej gospodarki wodno-ściekowej,...