Zakład Karny w Opolu Lubelskim powiększy się

4 października 2022

Kategoria:

Kompleks przy ulicy Owocowej to miejsce, do którego trafiają osoby młodociane oraz ci, którym zasądzono pozbawienie wolności po raz pierwszy. Obecnie może tu przebywać maksymalnie 627 więźniów – ale już niedługo ta liczba będzie większa.

Opolskie więzienie zostanie rozbudowane. W ciągu najbliższych dwóch lat na jego terenie ma powstać zupełnie nowy pawilon mieszkalny – mający trzy kondygnacje i oferujący 258 zakwaterowań dla osadzonych. W ten sposób pojemność jednostki zwiększy się o 40%. W związku z tym, w planach jest także rozbudowa biura przepustek i magazynu depozytowego oraz budowa 10 pól spacerowych.

Wraz z gabarytami i możliwościami obiektu, zwiększą się także zapotrzebowania kadrowe powiększonego Zakładu Karnego – pojawi się tu prawdopodobnie około 50 nowych etatów. Zmieni się również system zarządzania jednostką.

Prace związane z rozbudową więzienia pochłoną prawie 38 milionów złotych. Wszystko zostanie przeprowadzone w ramach rządowego Programu Modernizacji Służby Więziennej, wyznaczonego na lata 2022-2025. Nowy pawilon opolskiego zakładu karnego ma być gotowy we wrześniu 2024 roku.

Umowę podpisano w miniony poniedziałek (3 października). Z tej okazji w Zakładzie Karnym spotkali się Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Cyprian Bas, Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis oraz Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim nadkom. Leszek Wierzejski. Zaproszono również Ministra Aktywów Państwowych, Jana Kanthaka.

Źródło informacji: UM w Opolu Lubelskim; źródło zdjęcia: Zakład Karny w Opolu Lubelskim – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...