Zakład Karny w Opolu Lubelskim powiększy się

4 października 2022

Kategoria:

Kompleks przy ulicy Owocowej to miejsce, do którego trafiają osoby młodociane oraz ci, którym zasądzono pozbawienie wolności po raz pierwszy. Obecnie może tu przebywać maksymalnie 627 więźniów – ale już niedługo ta liczba będzie większa.

Opolskie więzienie zostanie rozbudowane. W ciągu najbliższych dwóch lat na jego terenie ma powstać zupełnie nowy pawilon mieszkalny – mający trzy kondygnacje i oferujący 258 zakwaterowań dla osadzonych. W ten sposób pojemność jednostki zwiększy się o 40%. W związku z tym, w planach jest także rozbudowa biura przepustek i magazynu depozytowego oraz budowa 10 pól spacerowych.

Wraz z gabarytami i możliwościami obiektu, zwiększą się także zapotrzebowania kadrowe powiększonego Zakładu Karnego – pojawi się tu prawdopodobnie około 50 nowych etatów. Zmieni się również system zarządzania jednostką.

Prace związane z rozbudową więzienia pochłoną prawie 38 milionów złotych. Wszystko zostanie przeprowadzone w ramach rządowego Programu Modernizacji Służby Więziennej, wyznaczonego na lata 2022-2025. Nowy pawilon opolskiego zakładu karnego ma być gotowy we wrześniu 2024 roku.

Umowę podpisano w miniony poniedziałek (3 października). Z tej okazji w Zakładzie Karnym spotkali się Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Cyprian Bas, Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis oraz Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim nadkom. Leszek Wierzejski. Zaproszono również Ministra Aktywów Państwowych, Jana Kanthaka.

Źródło informacji: UM w Opolu Lubelskim; źródło zdjęcia: Zakład Karny w Opolu Lubelskim – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Jak co roku, u progu ostatniego kalendarzowego miesiąca, do naszego regionu są zaproszeni ci, którzy uwielbiają konstruować kartonowe modele. Kolejny raz mogą pochwalić się swoimi talentami, a nawet przekuć je w pamiątkowe medale. W pierwszy weekend grudnia w Gołębiu...

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

Kilka dni z listopada 1942 roku zapisało się na kartach historii Kazimierza Dolnego w wyjątkowo ponury sposób. Dziś przykre wydarzenia wspominała gminna społeczność. Dzisiaj (18 listopada) wypada kolejna rocznica tak zwanej "krwawej środy" czyli początku brutalnej...

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że zimowa pogoda nadchodzi już wielkimi krokami. Gdy krajobraz za oknami stanie się biały, zrobi się urokliwie - ale na drogach mogą pojawiać się pewne utrudnienia. Do sezonu zimowego przygotowany jest już Zarząd Dróg Wojewódzkich w...