Z Dęblina – w stronę chmur, a nawet kosmosu!

20 marca 2023

Kategoria:

Marzenia o lotach w kosmos albo o konstruowaniu statków kosmicznych, które wyruszą w tę odległą przestrzeń – wkrótce będą w zasięgu studentów dęblińskiej Szkoły Orląt.

Studenci i absolwenci Lotniczej Akademii Wojskowej będą mogli rozważać karierę w sektorze lotniczo-kosmicznym. Takie będą praktyczne skutki porozumienia, jakie dęblińska uczelnia zawarła w miniony piątek (17 marca) z Polską Agencją Kosmiczną (POLSA).

Uczelniane Biuro Karier ma udostępniać studentom informacje na temat aktualnych ofert praktyk, staży i pracy w branży kosmicznej. Z kolei Agencja, w miarę aktualnych możliwości, ma zapewniać niezbędne warunki do przeprowadzania praktyk studenckich. Obie instytucje mają współpracować również przy organizacji otwartych wykładów, seminariów i innych wydarzeń naukowych, badawczych oraz edukacyjnych, skierowanych do studentów. Strony zadeklarowały też wzajemne wsparcie przy opracowywaniu koncepcji wspólnych projektów w konkursach krajowych i międzynarodowych.

Ze strony Polskiej Agencji Kosmicznej porozumienie podpisał jej prezes, prof. Grzegorz Wrochna. W imieniu Lotniczej Akademii Wojskowej swój podpis złożył Rektor-Komendant – gen. bryg. pil. dr. inż. Krzysztof Cur. Podczas tej uroczystości podkreślił, że:

Dęblińska „Szkoła Orląt” jest uczelnią kształcącą kandydatów na żołnierzy zawodowych w Siłach Zbrojnych RP oraz studentów cywilnych w trudnej, ale i satysfakcjonującej dziedzinie jaką jest lotnictwo. Wyróżniamy się bogatą historią, z której od prawie stu lat czerpiemy dumę i pewność, że wysiłek nasz i naszych poprzedników służy dobru Ojczyzny. Lotnictwo jest bardzo wymagające, czasem bezwzględne, dlatego zależy nam na rozwoju kadr, laboratoriów, by nasze szkolenie było przeprowadzane z użyciem najlepszych narzędzi i zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Partnerzy tacy jak POLSA są gwarantem rzetelnej i kompleksowej współpracy naukowo – badawczej.

Dodajmy, że Polska Agencja Kosmiczna funkcjonuje od 2014 roku. Jej zadaniem jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez realizację priorytetów Polskiej Strategii Kosmicznej. POLSA współpracuje z międzynarodowymi agencjami oraz administracją państwową w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej. Odpowiada za promocję polskiego sektora kosmicznego w kraju i za granicą.

Źródło informacji i zdjęcia: LAW

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...