Wybuch gazu przy ulicy Krótkiej nie był wypadkiem

18 sierpnia 2022

Kategoria:

Lubelscy policjanci zakończyli postępowanie które prowadzili pod nadzorem prokuratora. 40-latka, którą uratowano z gruzów puławskiego domu, po wnikliwym śledztwie usłyszała zarzuty zabójstwa.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 18 grudnia 2020 roku. Wczesnym rankiem mieszkańców północno-wschodniej części miasta obudził potężny wstrząs. Jeden z domów jednorodzinnych zmienił się w gruzowisko, z którego wyciągnięto ciała dwóch osób: 69-letniej kobiety i 75-letniego mężczyzny. Ocalała krewna ofiar została wówczas w ciężkim stanie przewieziona do szpitala w Lublinie.

Przeprowadzone śledztwo wykazało, że to właśnie z jej winy doszło do wybuchu gazu. Ustalono, że nie był to wypadek losowy, tylko efekt celowego działania. Sąd Rejonowy Lublin-Zachód zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu 40-latki.

Kobieta odpowie za zabicie starszego małżeństwa oraz sprowadzenie zagrożenia na mieszkańców osiedla. Wskutek eksplozji zostały uszkodzone sąsiednie domy oraz lokalna sieć energetyczna. Poszkodowani otrzymali finansowe wsparcie między innymi od wojewody lubelskiego.

Źródło informacji i zdjęcia: KWP w Lublinie

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zarząd Grupy Azoty Puławy liczy obecnie tylko trzy osoby - a nowego szefa spółki wyłoni wkrótce postępowanie kwalifikacyjne. Jak już informowaliśmy, przedwczoraj (16 stycznia) Tomasz Hryniewicz zrezygnował z funkcji prezesa tutejszej spółki. Z kolei wczoraj (17...

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Wczoraj przedstawiciele władz Dęblina, powiatu puławskiego oraz województwa lubelskiego wspólnie otworzyli nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801, biegnący przez Dęblin. Ta nowa trasa, licząca prawie 5 kilometrów, zaczyna się na granicy Dęblina i gminy Stężyca, a...