„Wołyńskie Światełko Pamięci” ponownie zapłonie – tym razem na Podolu

18 października 2022

Kategoria:

Wojna na Ukrainie trwa, jednak dziesięciu wolontariuszy niestrudzenie realizuje swój plan. Postawili sobie za cel, żeby ponownie posprzątać polskie cmentarze – a przy okazji, w tym trudnym czasie, pomóc także dzieciom.

Stowarzyszenie „Wołyński Rajd Motocyklowy” przygotowuje się do nowej edycji akcji „Wołyńskie światełko pamięci” .  Wolontariusze robią to od wielu lat, ale tym razem ich akcja ma dodatkową wartość.

26-go października jej uczestnicy wyjadą na Podole, w głąb Ukrainy. Ale tym razem, oprócz znaków pamięci, zawiozą również pomoc humanitarną. O szczegółach mówi sekretarz stowarzyszenia – Anna Ewa Soria:

 

Tradycyjnie, stowarzyszenie zbiera również biało-czerwone szarfy, które będzie można umieścić na polskich nagrobkach. Aby akcja się powiodła, potrzebna jest pomoc chętnych, którzy mają wspomniane rzeczy i mogą się nimi podzielić. Wolontariusze jadą dwoma busami. Tutaj też pojawiają się rosnące koszty paliwa: stowarzyszenie nie otrzymuje żadnych dotacji na swoją działalność, dlatego każda cegiełka będzie się liczyć.

Dary, które trafią do ukraińskich dzieci, są zbierane w sali nr 5 kazimierskiego Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca-Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej 9. Z organizatorami akcji można skontaktować się także poprzez ich facebookowy profil.

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Jak co roku, u progu ostatniego kalendarzowego miesiąca, do naszego regionu są zaproszeni ci, którzy uwielbiają konstruować kartonowe modele. Kolejny raz mogą pochwalić się swoimi talentami, a nawet przekuć je w pamiątkowe medale. W pierwszy weekend grudnia w Gołębiu...

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

Kilka dni z listopada 1942 roku zapisało się na kartach historii Kazimierza Dolnego w wyjątkowo ponury sposób. Dziś przykre wydarzenia wspominała gminna społeczność. Dzisiaj (18 listopada) wypada kolejna rocznica tak zwanej "krwawej środy" czyli początku brutalnej...

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że zimowa pogoda nadchodzi już wielkimi krokami. Gdy krajobraz za oknami stanie się biały, zrobi się urokliwie - ale na drogach mogą pojawiać się pewne utrudnienia. Do sezonu zimowego przygotowany jest już Zarząd Dróg Wojewódzkich w...