„Wołyńskie Światełko Pamięci” ponownie zapłonie – tym razem na Podolu

18 października 2022

Kategoria:

Wojna na Ukrainie trwa, jednak dziesięciu wolontariuszy niestrudzenie realizuje swój plan. Postawili sobie za cel, żeby ponownie posprzątać polskie cmentarze – a przy okazji, w tym trudnym czasie, pomóc także dzieciom.

Stowarzyszenie „Wołyński Rajd Motocyklowy” przygotowuje się do nowej edycji akcji „Wołyńskie światełko pamięci” .  Wolontariusze robią to od wielu lat, ale tym razem ich akcja ma dodatkową wartość.

26-go października jej uczestnicy wyjadą na Podole, w głąb Ukrainy. Ale tym razem, oprócz znaków pamięci, zawiozą również pomoc humanitarną. O szczegółach mówi sekretarz stowarzyszenia – Anna Ewa Soria:

 

Tradycyjnie, stowarzyszenie zbiera również biało-czerwone szarfy, które będzie można umieścić na polskich nagrobkach. Aby akcja się powiodła, potrzebna jest pomoc chętnych, którzy mają wspomniane rzeczy i mogą się nimi podzielić. Wolontariusze jadą dwoma busami. Tutaj też pojawiają się rosnące koszty paliwa: stowarzyszenie nie otrzymuje żadnych dotacji na swoją działalność, dlatego każda cegiełka będzie się liczyć.

Dary, które trafią do ukraińskich dzieci, są zbierane w sali nr 5 kazimierskiego Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca-Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej 9. Z organizatorami akcji można skontaktować się także poprzez ich facebookowy profil.

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...