Wiślacy kończą sparingi – i na nowo budują zespół

8 lipca 2022

Kategoria:

Wielkimi krokami zbliża się nowy piłkarski sezon eWinner drugiej ligi, a także inne wyzwania dla zawodników Dumy Powiśla. Ale najpierw muszą uporać się z gruntownymi zmianami w swoich szeregach.

Zanim na dobre ruszy nowy sezon – do rozegrania jest jeszcze jeden mecz sparingowy. Jutro (9 lipca) na puławskim stadionie wiślacy podejmą Polonię Warszawa, a sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Przypomnijmy, że trzy dotychczasowe mecze przyniosły zwycięstwa Wiśle Puławy – były to mecze z pierwszoligową Resovią (2:1), Pogonią Grodzisk Mazowiecki (3:2) i Pogonią Siedlce (3:2).

Będzie to ważna próba – pod wieloma względami. Drużyna jest w trakcie gruntownych zmian kadrowych. Z końcem czerwca zespół opuściło aż ośmiu zawodników, których kontrakty wygasły – a ich miejsca stopniowo zajmują nowi piłkarze. Trener Mariusz Pawlak liczy, że do połowy lipca przebudowa zespołu i zgranie zawodników ostatecznie się wyklarują. O odejściu szóstki zawodników pisaliśmy TUTAJ.

Jednak ostatniego dnia czerwca zespół opuścili jeszcze dwaj piłkarze. Emil Drozdowicz – który w ciągu dwóch ostatnich lat rozegrał 70 spotkań i zdobył 20 goli, znacząco przyczyniając się do awansu wiślaków do drugiej ligi. Karierę w szeregach Dumy Powiśla zakończył także Piotr Lisowski, który grał w klubie na zasadzie transferu czasowego z Korony Kielce. Rozegrał 22 oficjalne mecze i zdobył jednego gola, pieczętując zwycięstwo w Grodzisku Mazowieckim.

Na początku lipca okazało się, że w szeregach wiślaków nie zagra już Carlos Daniel – ze względów osobistych powrócił do Portugalii. Będzie tam kontynuował karierę w barwach klubu CD Nacional.

Pięciu zawodników przedłużyło swoje umowy z klubem. w tym gronie są Łukasz Wiech, Dominik Cheba, Ednilson i Przemek Skałecki, którzy podpisali roczne umowy. Natomiast Krystian Puton na pewno będzie występował w biało-niebieskich barwach przez dwa kolejne sezony.

Jeszcze pod koniec czerwca do puławskiego zespołu dołączyli Mateusz Klichowicz i Robert Majewski – o tym napisaliśmy TUTAJ. Ale nowych nazwisk jest już więcej.

Z Radunii Stężyca do Wisły Puławy przeszedł Dawid Retlewski – to zawodnik grający w linii ataku, który w ubiegłym sezonie aż 9 razy trafił na listę strzelców eWinner drugiej ligi. W sezonie 2020/2021 został wicekrólem strzelców trzeciej ligi, zdobywając 21 goli. W sumie, na poziomie drugiej i trzeciej ligi, ma na swoim koncie ponad sto trafień. Z Wisłą związał się dwuletnim kontraktem.

A ze słonecznej Hiszpanii do Puław trafił Jose Filgueira Pazos. „Josino” jest ofensywnym pomocnikiem i występuje na pozycji numer „10”. Może grać na boisku także jako lewy bądź prawy skrzydłowy. Ostatnim klubem hiszpańskiego piłkarza była SD Compostela, gdzie występował przez ostatnie cztery sezony. Z Wisłą Josino związał się rocznym kontraktem, z opcją przedłużenia na kolejny rok.

Na koniec przypomnijmy, że nowy sezon eWinner drugiej ligi ruszy 16 lipca, czyli w następna sobotę. Natomiast 27 lipca wiślacy zagrają we wstępnej fazie rozgrywek o Puchar Polski – na ten mecz pojadą aż na Kaszuby, do Stężycy.

Źródło informacji: KS Wisła Puławy

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...