Wiślacy kończą sparingi – i na nowo budują zespół

8 lipca 2022

Kategoria:

Wielkimi krokami zbliża się nowy piłkarski sezon eWinner drugiej ligi, a także inne wyzwania dla zawodników Dumy Powiśla. Ale najpierw muszą uporać się z gruntownymi zmianami w swoich szeregach.

Zanim na dobre ruszy nowy sezon – do rozegrania jest jeszcze jeden mecz sparingowy. Jutro (9 lipca) na puławskim stadionie wiślacy podejmą Polonię Warszawa, a sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Przypomnijmy, że trzy dotychczasowe mecze przyniosły zwycięstwa Wiśle Puławy – były to mecze z pierwszoligową Resovią (2:1), Pogonią Grodzisk Mazowiecki (3:2) i Pogonią Siedlce (3:2).

Będzie to ważna próba – pod wieloma względami. Drużyna jest w trakcie gruntownych zmian kadrowych. Z końcem czerwca zespół opuściło aż ośmiu zawodników, których kontrakty wygasły – a ich miejsca stopniowo zajmują nowi piłkarze. Trener Mariusz Pawlak liczy, że do połowy lipca przebudowa zespołu i zgranie zawodników ostatecznie się wyklarują. O odejściu szóstki zawodników pisaliśmy TUTAJ.

Jednak ostatniego dnia czerwca zespół opuścili jeszcze dwaj piłkarze. Emil Drozdowicz – który w ciągu dwóch ostatnich lat rozegrał 70 spotkań i zdobył 20 goli, znacząco przyczyniając się do awansu wiślaków do drugiej ligi. Karierę w szeregach Dumy Powiśla zakończył także Piotr Lisowski, który grał w klubie na zasadzie transferu czasowego z Korony Kielce. Rozegrał 22 oficjalne mecze i zdobył jednego gola, pieczętując zwycięstwo w Grodzisku Mazowieckim.

Na początku lipca okazało się, że w szeregach wiślaków nie zagra już Carlos Daniel – ze względów osobistych powrócił do Portugalii. Będzie tam kontynuował karierę w barwach klubu CD Nacional.

Pięciu zawodników przedłużyło swoje umowy z klubem. w tym gronie są Łukasz Wiech, Dominik Cheba, Ednilson i Przemek Skałecki, którzy podpisali roczne umowy. Natomiast Krystian Puton na pewno będzie występował w biało-niebieskich barwach przez dwa kolejne sezony.

Jeszcze pod koniec czerwca do puławskiego zespołu dołączyli Mateusz Klichowicz i Robert Majewski – o tym napisaliśmy TUTAJ. Ale nowych nazwisk jest już więcej.

Z Radunii Stężyca do Wisły Puławy przeszedł Dawid Retlewski – to zawodnik grający w linii ataku, który w ubiegłym sezonie aż 9 razy trafił na listę strzelców eWinner drugiej ligi. W sezonie 2020/2021 został wicekrólem strzelców trzeciej ligi, zdobywając 21 goli. W sumie, na poziomie drugiej i trzeciej ligi, ma na swoim koncie ponad sto trafień. Z Wisłą związał się dwuletnim kontraktem.

A ze słonecznej Hiszpanii do Puław trafił Jose Filgueira Pazos. „Josino” jest ofensywnym pomocnikiem i występuje na pozycji numer „10”. Może grać na boisku także jako lewy bądź prawy skrzydłowy. Ostatnim klubem hiszpańskiego piłkarza była SD Compostela, gdzie występował przez ostatnie cztery sezony. Z Wisłą Josino związał się rocznym kontraktem, z opcją przedłużenia na kolejny rok.

Na koniec przypomnijmy, że nowy sezon eWinner drugiej ligi ruszy 16 lipca, czyli w następna sobotę. Natomiast 27 lipca wiślacy zagrają we wstępnej fazie rozgrywek o Puchar Polski – na ten mecz pojadą aż na Kaszuby, do Stężycy.

Źródło informacji: KS Wisła Puławy

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Jak co roku, u progu ostatniego kalendarzowego miesiąca, do naszego regionu są zaproszeni ci, którzy uwielbiają konstruować kartonowe modele. Kolejny raz mogą pochwalić się swoimi talentami, a nawet przekuć je w pamiątkowe medale. W pierwszy weekend grudnia w Gołębiu...

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

Kilka dni z listopada 1942 roku zapisało się na kartach historii Kazimierza Dolnego w wyjątkowo ponury sposób. Dziś przykre wydarzenia wspominała gminna społeczność. Dzisiaj (18 listopada) wypada kolejna rocznica tak zwanej "krwawej środy" czyli początku brutalnej...

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że zimowa pogoda nadchodzi już wielkimi krokami. Gdy krajobraz za oknami stanie się biały, zrobi się urokliwie - ale na drogach mogą pojawiać się pewne utrudnienia. Do sezonu zimowego przygotowany jest już Zarząd Dróg Wojewódzkich w...