Trwa planowanie przyszłości Kazimierza Dolnego – czas na uwagi mieszkańców

13 lipca 2022

Kategoria:

Kazimierz Dolny wciąż czeka na swój Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Po licznych i czasochłonnych konsultacjach z lubelskimi instytucjami, włodarze gminy pytają jeszcze o zdanie bardzo ważnych respondentów.

Jak informuje burmistrz Artur Pomianowski, intensywna praca nad dokumentem powoli zbliża się do końca. Projekt planu dla samego miasteczka i jego najbliższej okolicy (obejmującej Mięćmierz-Okale i Cholewiankę) został już ustalony – po wielu konsultacjach i naniesieniu potrzebnych zmian, zyskał aprobatę szeregu instytucji: Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Jak zaznacza burmistrz, docelowy plan ma być takim porozumieniem, które uwzględni zarówno obowiązujące przepisy, jak i oczekiwania mieszkańców miasteczka. Właśnie dlatego projekt planu jest obecnie udostępniany w kazimierskim ratuszu – dokument może poznać każdy, kto do 1 sierpnia zjawi się w urzędzie miasta w godzinach jego pracy.

Dyskusja publiczna nad projektem odbędzie się w następny czwartek, 21 lipca, w budynku Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, o godzinie 11.00. Natomiast do 17 sierpnia mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi – ustnie albo na piśmie, odwiedzając ratusz. O szczegółach konsultacji można przeczytać TUTAJ.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to bardzo istotny dokument, który zdecyduje co i jak będzie mogło się zmienić w Kazimierzu Dolnym w przyszłości. Ma otworzyć miasteczko między innymi na inwestorów. Podobny plan, dla pozostałej części gminy Kazimierz Dolny, wciąż jest opracowywany.

Źródło informacji: UM w Kazimierzu Dolnym; Artur Pomianowski, Burmistrz Kazimierza Dolnego – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Jak co roku, u progu ostatniego kalendarzowego miesiąca, do naszego regionu są zaproszeni ci, którzy uwielbiają konstruować kartonowe modele. Kolejny raz mogą pochwalić się swoimi talentami, a nawet przekuć je w pamiątkowe medale. W pierwszy weekend grudnia w Gołębiu...

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

Kilka dni z listopada 1942 roku zapisało się na kartach historii Kazimierza Dolnego w wyjątkowo ponury sposób. Dziś przykre wydarzenia wspominała gminna społeczność. Dzisiaj (18 listopada) wypada kolejna rocznica tak zwanej "krwawej środy" czyli początku brutalnej...

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że zimowa pogoda nadchodzi już wielkimi krokami. Gdy krajobraz za oknami stanie się biały, zrobi się urokliwie - ale na drogach mogą pojawiać się pewne utrudnienia. Do sezonu zimowego przygotowany jest już Zarząd Dróg Wojewódzkich w...