Trwa planowanie przyszłości Kazimierza Dolnego – czas na uwagi mieszkańców

13 lipca 2022

Kategoria:

Kazimierz Dolny wciąż czeka na swój Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Po licznych i czasochłonnych konsultacjach z lubelskimi instytucjami, włodarze gminy pytają jeszcze o zdanie bardzo ważnych respondentów.

Jak informuje burmistrz Artur Pomianowski, intensywna praca nad dokumentem powoli zbliża się do końca. Projekt planu dla samego miasteczka i jego najbliższej okolicy (obejmującej Mięćmierz-Okale i Cholewiankę) został już ustalony – po wielu konsultacjach i naniesieniu potrzebnych zmian, zyskał aprobatę szeregu instytucji: Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Jak zaznacza burmistrz, docelowy plan ma być takim porozumieniem, które uwzględni zarówno obowiązujące przepisy, jak i oczekiwania mieszkańców miasteczka. Właśnie dlatego projekt planu jest obecnie udostępniany w kazimierskim ratuszu – dokument może poznać każdy, kto do 1 sierpnia zjawi się w urzędzie miasta w godzinach jego pracy.

Dyskusja publiczna nad projektem odbędzie się w następny czwartek, 21 lipca, w budynku Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, o godzinie 11.00. Natomiast do 17 sierpnia mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi – ustnie albo na piśmie, odwiedzając ratusz. O szczegółach konsultacji można przeczytać TUTAJ.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to bardzo istotny dokument, który zdecyduje co i jak będzie mogło się zmienić w Kazimierzu Dolnym w przyszłości. Ma otworzyć miasteczko między innymi na inwestorów. Podobny plan, dla pozostałej części gminy Kazimierz Dolny, wciąż jest opracowywany.

Źródło informacji: UM w Kazimierzu Dolnym; Artur Pomianowski, Burmistrz Kazimierza Dolnego – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...