Trwa planowanie przyszłości Kazimierza Dolnego – czas na uwagi mieszkańców

13 lipca 2022

Kategoria:

Kazimierz Dolny wciąż czeka na swój Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Po licznych i czasochłonnych konsultacjach z lubelskimi instytucjami, włodarze gminy pytają jeszcze o zdanie bardzo ważnych respondentów.

Jak informuje burmistrz Artur Pomianowski, intensywna praca nad dokumentem powoli zbliża się do końca. Projekt planu dla samego miasteczka i jego najbliższej okolicy (obejmującej Mięćmierz-Okale i Cholewiankę) został już ustalony – po wielu konsultacjach i naniesieniu potrzebnych zmian, zyskał aprobatę szeregu instytucji: Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Jak zaznacza burmistrz, docelowy plan ma być takim porozumieniem, które uwzględni zarówno obowiązujące przepisy, jak i oczekiwania mieszkańców miasteczka. Właśnie dlatego projekt planu jest obecnie udostępniany w kazimierskim ratuszu – dokument może poznać każdy, kto do 1 sierpnia zjawi się w urzędzie miasta w godzinach jego pracy.

Dyskusja publiczna nad projektem odbędzie się w następny czwartek, 21 lipca, w budynku Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, o godzinie 11.00. Natomiast do 17 sierpnia mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi – ustnie albo na piśmie, odwiedzając ratusz. O szczegółach konsultacji można przeczytać TUTAJ.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to bardzo istotny dokument, który zdecyduje co i jak będzie mogło się zmienić w Kazimierzu Dolnym w przyszłości. Ma otworzyć miasteczko między innymi na inwestorów. Podobny plan, dla pozostałej części gminy Kazimierz Dolny, wciąż jest opracowywany.

Źródło informacji: UM w Kazimierzu Dolnym; Artur Pomianowski, Burmistrz Kazimierza Dolnego – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Nowa sieć wodociągowa – wkrótce w Puławach

Nowa sieć wodociągowa – wkrótce w Puławach

W południowo-wschodniej części Puław będą mogły powstawać nowe bloki mieszkalne. Władze miasta zatwierdziły dziś inwestycję, która będzie fundamentem dla takich planów. To już pewne: w Puławach zostanie zbudowana nowa sieć wodociągowa, wraz z kanalizacją sanitarną i...

Kozienickie ulice można już zobaczyć w nowym świetle

Kozienickie ulice można już zobaczyć w nowym świetle

Prawie milion złotych zainwestowali włodarze Kozienic - w to, żeby w centrum miasta i na pobliskim osiedlu było bezpieczniej. Zadbano przede wszystkim o to, żeby w rejonie popularnych ulic było widniej, gdy zapadnie już zmrok. Ważne zmiany zaczęły się jednak już na...

Archeologiczna niespodzianka – tuż pod Lublinem

Archeologiczna niespodzianka – tuż pod Lublinem

To nie pierwszy raz, gdy do naukowego odkrycia dochodzi przez przypadek, a nie podczas badań prowadzonych przez specjalistów. To także dowód, że nasz region potrafi zaskakiwać ciekawostkami z przeszłości, nawet tej bardzo odległej. Zaczął budować dom, ale prace przy...