Trwa planowanie przyszłości Kazimierza Dolnego – czas na uwagi mieszkańców

13 lipca 2022

Kategoria:

Kazimierz Dolny wciąż czeka na swój Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Po licznych i czasochłonnych konsultacjach z lubelskimi instytucjami, włodarze gminy pytają jeszcze o zdanie bardzo ważnych respondentów.

Jak informuje burmistrz Artur Pomianowski, intensywna praca nad dokumentem powoli zbliża się do końca. Projekt planu dla samego miasteczka i jego najbliższej okolicy (obejmującej Mięćmierz-Okale i Cholewiankę) został już ustalony – po wielu konsultacjach i naniesieniu potrzebnych zmian, zyskał aprobatę szeregu instytucji: Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Jak zaznacza burmistrz, docelowy plan ma być takim porozumieniem, które uwzględni zarówno obowiązujące przepisy, jak i oczekiwania mieszkańców miasteczka. Właśnie dlatego projekt planu jest obecnie udostępniany w kazimierskim ratuszu – dokument może poznać każdy, kto do 1 sierpnia zjawi się w urzędzie miasta w godzinach jego pracy.

Dyskusja publiczna nad projektem odbędzie się w następny czwartek, 21 lipca, w budynku Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, o godzinie 11.00. Natomiast do 17 sierpnia mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi – ustnie albo na piśmie, odwiedzając ratusz. O szczegółach konsultacji można przeczytać TUTAJ.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to bardzo istotny dokument, który zdecyduje co i jak będzie mogło się zmienić w Kazimierzu Dolnym w przyszłości. Ma otworzyć miasteczko między innymi na inwestorów. Podobny plan, dla pozostałej części gminy Kazimierz Dolny, wciąż jest opracowywany.

Źródło informacji: UM w Kazimierzu Dolnym; Artur Pomianowski, Burmistrz Kazimierza Dolnego – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Już niedługo wszyscy mieszkańcy i miłośnicy Puław będą mogli ponownie zaangażować się w walkę o to trofeum. Właściwa rywalizacja rozegra się w czerwcu, ale już z początkiem wiosny ruszy trening do nowej edycji. Do końca maja jest czas, żeby przygotować się do kręcenia...

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Jaki jest idealny prezent na 50-lecie? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele - a w przypadku tej kozienickiej szkoły brzmi ono - kosztowny, generalny remont. W Kozienicach rusza głęboka termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Jana...

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Wielkimi krokami zbliża się przebudowa i rozbudowa lokalnej oczyszczalni ścieków. Ogromne zadanie, warte prawie 10,5 miliona złotych, zlecono już lubelskiej firmie - i podpisano umowę z wykonawcą. Obiekt, który jest kluczowy dla gminnej gospodarki wodno-ściekowej,...