Telewizja naziemna zmienia parametry nadawania – kto potrzebuje dekodera, a kto nie?

8 czerwca 2022

Kategoria:

W Polsce, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, dokonywana jest właśnie zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Cała procedura ma cztery etapy, a ostatni zostanie wdrożony pod koniec czerwca.

Dotychczasowy standard DVB-T/MPEG-4 jest zmieniany na bardziej efektywny DVB-T2/HEVC. W związku z tą transformacją, również mieszkańców naszego regionu poinformowano, że powinni zaopatrzyć się w odbiorniki cyfrowe, dostosowane do przetwarzania nowego sygnału – chodzi tu zarówno o nowsze telewizory, jak i dekodery, które można podłączyć do posiadanego sprzętu.

Tutaj do czujności namawia policja – ostrzegając, że w tych okolicznościach mogą uaktywnić się oszuści. Warto uważać na oferty sprzedaży urządzeń w podejrzanie niskich cenach oraz na próby wyłudzania danych osobowych.

Natomiast abonenci telewizji kablowej powinni wiedzieć, że nowe telewizory i dekodery zupełnie nie są im potrzebne. Ogólnopolska zmiana parametrów nadawania naziemnego (DVB-T), dotyczy tylko użytkowników anten indywidualnych i zbiorowych, ale nie dotyczy osób, które na co dzień korzystają z kablówki. Standard DVB-C nie ulega żadnym zmianom. Ci odbiorcy powinni szczególnie uodpornić się na perswazje nieuczciwych sprzedawców.

Ewentualne kłopoty z odbieraniem konkretnych kanałów prawdopodobnie mają inne źródło. Warto najpierw przejrzeć ustawienia telewizora i upewnić się, że dostępne programy są wyszukiwane przez kabel, a nie antenę.

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...