Telewizja naziemna zmienia parametry nadawania – kto potrzebuje dekodera, a kto nie?

8 czerwca 2022

Kategoria:

W Polsce, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, dokonywana jest właśnie zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Cała procedura ma cztery etapy, a ostatni zostanie wdrożony pod koniec czerwca.

Dotychczasowy standard DVB-T/MPEG-4 jest zmieniany na bardziej efektywny DVB-T2/HEVC. W związku z tą transformacją, również mieszkańców naszego regionu poinformowano, że powinni zaopatrzyć się w odbiorniki cyfrowe, dostosowane do przetwarzania nowego sygnału – chodzi tu zarówno o nowsze telewizory, jak i dekodery, które można podłączyć do posiadanego sprzętu.

Tutaj do czujności namawia policja – ostrzegając, że w tych okolicznościach mogą uaktywnić się oszuści. Warto uważać na oferty sprzedaży urządzeń w podejrzanie niskich cenach oraz na próby wyłudzania danych osobowych.

Natomiast abonenci telewizji kablowej powinni wiedzieć, że nowe telewizory i dekodery zupełnie nie są im potrzebne. Ogólnopolska zmiana parametrów nadawania naziemnego (DVB-T), dotyczy tylko użytkowników anten indywidualnych i zbiorowych, ale nie dotyczy osób, które na co dzień korzystają z kablówki. Standard DVB-C nie ulega żadnym zmianom. Ci odbiorcy powinni szczególnie uodpornić się na perswazje nieuczciwych sprzedawców.

Ewentualne kłopoty z odbieraniem konkretnych kanałów prawdopodobnie mają inne źródło. Warto najpierw przejrzeć ustawienia telewizora i upewnić się, że dostępne programy są wyszukiwane przez kabel, a nie antenę.

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Tych, którzy lubią aktywny, wodny wypoczynek, a nie pogardzą również relaksem, który może im wyjść na zdrowie, zapewne ucieszą plany, które zaczyna wcielać w życie ryckie starostwo. To już pewne - w ciągu najbliższych trzynastu miesięcy rycka pływalnia powiatowa...

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Przekazujemy dobre wieści dla kierowców z powiatu kozienickiego, którzy często przejeżdżają przez miejscowość Cecylówka Brzózka. I nie tylko dla nich. Mieszkańcy niedużej miejscowości, położonej na północnym skraju Kozienickiego Parku Krajobrazowego, od dłuższego...

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dziś umowę w sprawie dofinansowania dla tego ważnego zadania. Powiat rycki otrzyma celową dotację z budżetu państwa, w wysokości ponad sześciuset tysięcy złotych. Sprawna sieć teleinformatyczna jest niezbędna do prawidłowego...