Tanie mieszkania już wkrótce – również na Mazowszu

20 maja 2022

Kategoria:

W naszym regionie powstaną mieszkania o umiarkowanym czynszu – za sprawą Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. To już zapowiedzi zarówno dla ziemi lubelskiej, jak i mazowieckiej.

Jak już informowaliśmy, na początku kwietnia taką spółkę utworzono na Lubelszczyźnie – przystąpiło do niej 17 miast i gmin z tego województwa, a wśród nich znalazły się Ryki i Opole Lubelskie.

Natomiast wczoraj (19 maja) powołano do istnienia Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową KZN Mazowsze Centrum. Jej cel to wybudowanie ponad 1200 mieszkań – a niemal 100 z nich ma powstać na terenie gminy Kozienice. To trzecia taka spółka na Mazowszu, a 28 w kraju. Na budownictwo społeczne otrzymała 3 miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Nowe budynki powstaną na terenach należących do Skarbu Państwa – gotowe lokale będą należały do samorządów, a te będą je wynajmować. Takie tanie mieszkania będą oferowane osobom, które są w trudnej sytuacji materialnej – na przykład młodym rodzinom, które zaczynają życie na własny rachunek.

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...