Tanie mieszkania już wkrótce – również na Mazowszu

20 maja 2022

Kategoria:

W naszym regionie powstaną mieszkania o umiarkowanym czynszu – za sprawą Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. To już zapowiedzi zarówno dla ziemi lubelskiej, jak i mazowieckiej.

Jak już informowaliśmy, na początku kwietnia taką spółkę utworzono na Lubelszczyźnie – przystąpiło do niej 17 miast i gmin z tego województwa, a wśród nich znalazły się Ryki i Opole Lubelskie.

Natomiast wczoraj (19 maja) powołano do istnienia Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową KZN Mazowsze Centrum. Jej cel to wybudowanie ponad 1200 mieszkań – a niemal 100 z nich ma powstać na terenie gminy Kozienice. To trzecia taka spółka na Mazowszu, a 28 w kraju. Na budownictwo społeczne otrzymała 3 miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Nowe budynki powstaną na terenach należących do Skarbu Państwa – gotowe lokale będą należały do samorządów, a te będą je wynajmować. Takie tanie mieszkania będą oferowane osobom, które są w trudnej sytuacji materialnej – na przykład młodym rodzinom, które zaczynają życie na własny rachunek.

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Lubelskie walczy z azbestem. Z jakimi wynikami?

Lubelskie walczy z azbestem. Z jakimi wynikami?

Czy województwo lubelskie jest już "bezpieczne bez azbestu"? Po czterech latach prowadzenia specjalnego projektu dotowanego ze środków unijnych, podsumowano jego efekty. W XX wieku azbest uchodził za praktyczne i tanie pokrycie dachowe. Niestety po latach okazało się,...

“Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki – ponownie w Lublinie

“Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki – ponownie w Lublinie

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników historii i sztuki - już niedługo w Lublinie będzie można stanąć oko w oko ze słynnym obrazem, który robi wrażenie nie tylko rozmachem artystycznej wizji, ale też fizycznymi rozmiarami. "Bitwa pod Grunwaldem" to monumentalny...