Szpital w Zwoleniu znów zaskoczył pacjentów

31 maja 2023

Kategoria:

Gdzie teraz trzeba szukać zwoleńskiego pogotowia ratunkowego? Gdzie się zgłosić, gdy doskwierają kłopoty z układem ruchu? Paradoksalnie, odpowiedzi na te pytanie są teraz znacznie bardziej oczywiste, niż dotąd.

Szpital powiatowy w Zwoleniu przeszedł kolejne zmiany – a jego pacjenci od kilku dni odnajdują się w nowej rzeczywistości. W ciągu ostatnich miesięcy budynek, w którym kiedyś mieściła się szpitalna kuchnia, bardzo się zmienił. Teraz czeka na pacjentów, którzy pilnie potrzebują medycznej pomocy: w przebudowanym i unowocześnionym gmachu mieści się teraz pogotowie. Do tego samego gmachu przeniesiono również poradnię ortopedyczną.

Dotychczas, obie te jednostki działały przy ulicy Ludowej w Zwoleniu – jednak tamta lokalizacja miała sporo wad – a panujące w niej warunki pogarszały się. Szukając satysfakcjonujących rozwiązań, zwrócono uwagę na zabudowania, które są połączone z głównym gmachem szpitala. Aktualny układ jest korzystniejszy zarówno dla chorych, jak też medycznego personelu.

Konieczny remont, który pozwolił przekształcić dawną kuchnię w gabinety lekarskie, kosztował blisko milion złotych – ale ponad połowę tej sumy pokryła dotacja z budżetu województwa mazowieckiego. Zakres prac był bardzo szeroki – zamontowano wszystkie potrzebne instalacje, wymieniono okna i drzwi, postawiono potrzebne ściany działowe i dopełniono robót wykończeniowych.

Dodajmy, że zadbano również o komfortową drogę dojazdową do pogotowia. Pojawiły się też komfortowe chodniki oraz pochylnia, stworzona z myślą o osobach niepełnosprawnych, które będą zmierzać na pogotowie lub do poradni.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Realizator/Montażysta Dźwięku

Praca dla Realizator/Montażysta Dźwięku

Realizator/Montażysta Dźwięku- praca W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko Realizator/Montażysta Dźwięku. Obowiązki: - komputerowy montaż treści dźwiękowych off-line - realizacja za pulpitem mikserskim treści radiowych on-line -...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...