Sześć puławskich samorządów wspólnie sięga po środki unijne – co z tego wyniknie?

27 maja 2022

Kategoria:

Samorządy z powiatu puławskiego łączą siły, żeby dobrze wykorzystać ogromne unijne wsparcie – i przeprowadzić wiele potrzebnych, kosztownych inwestycji.

W minioną środę (25 maja) powstał Miejski Obszar Funkcjonalny Miasta Puławy. Umowę, która powołała go do istnienia, podpisali włodarze miasta Puławy, wiejskiej gminy Puławy oraz pobliskich gmin Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola i Żyrzyn. Cały Obszar otrzyma dofinansowanie z Funduszy Unijnych, warte prawie 59 milionów złotych. To wsparcie zostanie rozdzielone między wszystkie samorządy, a każdy wykorzysta je do realizacji zadań, które są ważne nie tylko dla mieszkańców konkretnej gminy, ale też całego regionu.

Do samego miasta Puławy trafią aż 34 miliony – i jak zapowiada prezydent Maj, zostaną wykorzystane z pożytkiem dla samych puławian, ale też tych, którzy przyjeżdżają do Puław, żeby uczyć się, pracować albo odpoczywać. Wskazuje takie projekty, jak przebudowa dworca PKS, wymiana taboru autobusów MZK na ekologiczne, doposażanie szkół w technologiczne nowinki, poprawa szlaków turystycznych czy przedłużenie nadwiślańskiego bulwaru od nowego mostu do ujścia Kurówki. Zapowiada też przygotowanie projektu wspierania lokalnej przedsiębiorczości.

O działaniach, jakie będą podejmować sprzymierzone samorządy, będziemy informować na bieżąco.

Źródło informacji: UM w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...