Seryjny podpalacz w rękach policji!

16 sierpnia 2022

Kategoria:

Puławscy kryminalni zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za serię pożarów, jakie wybuchły w tym roku na terenie gminy Kazimierz Dolny.

W ciągu ostatnich miesięcy strażacy z okolic Puław regularnie byli wzywani do gaszenia ognia, który trawił drewniane i niezamieszkane budynki. Spłonęło wiele z nich – były to między innymi stodoły ze schowanym wewnątrz sprzętem rolniczym, a także dawny Dom Wypoczynkowy „Piast”, który stał przy drodze do Bochotnicy. Powtarzalność tego typu zdarzeń była zastanawiająca – i podejrzana. Wszystko wskazywało na to, że pod pustostany ktoś celowo podkładał ogień – dlatego poszukiwaniami winowajcy zajęła się policja.

Wytrwałe śledztwo pozwoliło w końcu namierzyć sprawcę – w ręce puławskich kryminalnych trafił 24-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny. Jak się okazało, podpalacz to były strażak-ochotnik. Tłumaczył, że był zafascynowany akcjami gaśniczymi. Nie potrafił jednak do końca wyjaśnić, dlaczego podkładał ogień i jak wybierał swoje kolejne cele.

W miniony weekend mężczyzna trafił do puławskiej prokuratury i usłyszał zarzuty. Za wszystko co zrobił grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Na razie policja wnioskuje o zatrzymanie 24-latka w areszcie na okres 3 miesięcy.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zarząd Grupy Azoty Puławy liczy obecnie tylko trzy osoby - a nowego szefa spółki wyłoni wkrótce postępowanie kwalifikacyjne. Jak już informowaliśmy, przedwczoraj (16 stycznia) Tomasz Hryniewicz zrezygnował z funkcji prezesa tutejszej spółki. Z kolei wczoraj (17...

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Wczoraj przedstawiciele władz Dęblina, powiatu puławskiego oraz województwa lubelskiego wspólnie otworzyli nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801, biegnący przez Dęblin. Ta nowa trasa, licząca prawie 5 kilometrów, zaczyna się na granicy Dęblina i gminy Stężyca, a...