Rycki rezonans magnetyczny – już pracuje!

4 stycznia 2023

Kategoria:

Wraz z nowym rokiem w nowy rozdział swojej historii wkroczył szpital powiatowy w Rykach. Wiele ważnych zmian już się dokonało – ale wciąż jest też na co czekać.

1 stycznia zaczęła obowiązywać umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia, włączająca rycką placówkę do ogólnopolskiej sieci szpitali. Po ostatniej dokonanej kwalifikacji w wykazie figuruje 585 takich ośrodków leczniczych z całej Polski. Ten nowy wykaz pozostanie w mocy do połowy 2027 roku – a to znaczy, że do tego czasu szpital ma zapewnione finansowanie wielu świadczeń zdrowotnych.

Natomiast wczoraj w ryckiej placówce rozpoczął pracę rezonans magnetyczny. Pracownię uruchomiono jeszcze w starym roku, ale 2 stycznia nowoczesne urządzenie po raz pierwszy wykorzystano do badań obrazowych. Rezonans magnetyczny to sprzęt, który w przeciwieństwie do tomografu nie korzysta ze szkodliwego promieniowania rentgenowskiego. Mimo tego pomaga stawiać precyzyjne diagnozy, a to bardzo przyspiesza proces leczenia. Te badania również są finansowane przez NFZ, a telefoniczna rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku, między 8.00 a 14.00 – pod numerem: 533 327 051. W sprawie rezonansu z kontrastem zapisy ruszą 25 stycznia.

Przypomnijmy, że rycką placówkę służby zdrowia reaktywowano w 2019 roku – przez kilka miesięcy szpital w ogóle nie funkcjonował, z powodu poważnych kłopotów finansowych. Dzięki wspólnym staraniom, podjętym przez lokalną społeczność i samorządy, udało się przezwyciężyć ten kryzys. Do końca 2021 roku, na remonty i zakup specjalistycznego sprzętu wydano ponad 10 milionów złotych. Jednak miniony, 2022 rok, był pod tym względem rekordowy – 14 milionów złotych pozwoliło na podjęcie wielu ważnych inwestycji. Jedną z nich był właśnie zakup rezonansu – a kolejne to termomodernizacja budynku B (w którym mieści się izba przyjęć) i budowa nowoczesnego bloku operacyjnego. Dodajmy, że w zakupie samego rezonansu pomogły dotacje z budżetu państwa.

Źródło informacji i zdjęcia: Szpital Powiatowy w Rykach – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...