Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

6 czerwca 2023

Kategoria:

Tych, którzy lubią aktywny, wodny wypoczynek, a nie pogardzą również relaksem, który może im wyjść na zdrowie, zapewne ucieszą plany, które zaczyna wcielać w życie ryckie starostwo.

To już pewne – w ciągu najbliższych trzynastu miesięcy rycka pływalnia powiatowa znacznie się powiększy – ale od tego przybytku nikogo nie będzie bolała głowa. Wręcz przeciwnie.

W gmachu, który doskonale znają i regularnie odwiedzają miłośnicy pływania, w nadchodzących miesiącach pojawią się zupełnie nowe pomieszczenia. W planach jest budowa saunarium (złożonego z dwóch saun suchych i jednej mokrej) oraz pomieszczeń masażu. Pojawią się również miejsca, w których będzie można się zrelaksować i odetchnąć zdrowszym, bo nasyconym cennymi pierwiastkami powietrzem – grota solna i tężnia solankowa.

W ramach tego samego remontu budynek przy ulicy Janiszewskiej w Rykach zyska także nowszy system ogrzewania – z pompami ciepła. Włodarze liczą, że wszystkie zaplanowane zmiany pozwolą na to, by w przyszłości odnosić dalsze korzyści finansowe. Po termomodernizacji pływalni powinny spaść koszty ogrzewania, natomiast rozbudowana oferta pływalni powinna przyciągnąć tam większą liczbę gości.

Na razie to władze muszą nieco zainwestować, ponieważ wartość całego zadania to niemal 7 milionów 300 tysięcy złotych. W pokryciu wysokich kosztów pomoże jednak hojna dotacja, pozyskana z Programu Inwestycji Strategicznych. Z rządowego programu „Polski Ład” do powiatowej kasy popłynęło już na ten cel 4,5 miliona złotych.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Rykach; źródło zdjęcia: Pływalnia Powiatowa w Rykach – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...