Rusza odbudowa mostu w Ogonowie

21 marca 2023

Kategoria:

Minęły już trzy lata, odkąd zawalił się most na trasie biegnącej przez Ogonów – we wschodniej części gminy Ryki. Ale tuż przed tą niechlubną rocznicą władze powiatu podpisały umowę w sprawie odbudowania tej przeprawy.

Do zniszczenia poprzedniego mostu przyczyniła się wezbrana woda, która podmyła nasypy. Nowa konstrukcja ma posiadać niezbędne umocnienia hydrotechniczne. Most będzie też zintegrowany z zastawką do regulacji poziomu wody znajdującej się w rowie dennym.

W związku z budową nowej przeprawy, przebudowę przejdzie prawie 200 metrów lokalnej drogi powiatowej (1430L). Zmiany przejdą również lokalne odcinki sieci energetycznej i teletechnicznej. Wszystkie zaplanowane prace wykona firma z Lublina.

Wartość całej inwestycji to prawie 3 miliony złotych – ale niemal 2 miliony pokryje dotacja z rządowego funduszu „Polski Ład”. Pozostałymi kosztami po połowie podzielą się lokalne samorządy: powiat rycki i gmina Ryki.

Cała inwestycja bardzo cieszy mieszkańców Ogonowa i pobliskich miejscowości. Od trzech lat nie mogą korzystać z drogi dojazdowej, do której byli przyzwyczajeni. Do dawnych nawyków będą mogli wrócić jeszcze tej jesieni – ponieważ wykonawca ma zakończyć prace w Ogonowie do połowy października.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Rykach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...