Remont ulicznego oświetlenia w Puławach nadchodzi wielkimi krokami!

15 marca 2023

Kategoria:

Postępowanie przetargowe pozwoliło wyłonić przedsiębiorstwo, które zrealizuje ogromną inwestycję. Dzięki niej, na puławskich ulicach będzie widniej i bezpieczniej, a a znaczącą różnicę poczuje środowisko naturalne i miejski budżet.

Niedawne zapowiedzi zaczynają nabierać realnych kształtów. Podpisano już umowę z lubelską firmą, która wymieni stare uliczne oświetlenie na ekologiczne lampy LED. Skala inwestycji jest bardzo duża – ponieważ prace obejmą znaczną część miasta i będą warte 23 miliony złotych. Przypominamy, że 90% tych kosztów pokryje dotacja pozyskana z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Wykonawca będzie działać na obszarze, którego granice wyznaczają ulice Lubelska, Centralna i Piaskowa, a także tory kolejowe i las komunalny. Ale, jak informuje prezydent Puław, w ratuszu podjęto już kroki, by rozszerzyć zakres tej inwestycji o kolejnych 15%. Stało się to możliwe, ponieważ zwycięzca przetargu wycenił swoją pracę na znacznie niższą sumę niż ta, jaką zabezpieczono w miejskim budżecie (było to 30 milionów złotych).

Wszystkie prace związane z wymianą puławskich lamp ulicznych mają potrwać do końca sierpnia 2024 roku. Lampy LED będą lepiej oświetlać ulice, co poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Skorzysta też środowisko, ponieważ znacząco spadnie emisja dwutlenku węgla. A ponieważ nowoczesne oprawy będą zużywać o połowę mniej energii elektrycznej, władze Puław zaoszczędzą na rachunkach za prąd.

Źródło informacji: Paweł Maj, Prezydent Miasta Puławy – Facebook; źródło zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...