Puławski szpital powiatowy przejdzie kolejne remonty

23 maja 2023

Kategoria:

Koszty zaplanowanych prac pokryją środki z rezerwy budżetu państwa. Wczoraj umowę w tej sprawie podpisano w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

W miniony poniedziałek, w obecności przedstawicieli władz powiatu puławskiego oraz dwóch posłów na sejm RP, wojewoda lubelski sygnował umowę w sprawie przekazania 7,5 miliona złotych na rzecz prac modernizacyjnych, których potrzebuje puławski szpital. Jak dodał wojewoda, to już trzecia taka okazja, gdy środki z budżetowej rezerwy wspierają lokalne inwestycje – w podobny sposób udzielono finansowej pomocy szpitalowi w Tomaszowie Lubelskim oraz szkole specjalnej w Lublinie.

Planowany zakres prac w puławskim szpitalu to modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz wykonanie różnych towarzyszących jej robót, a także remont oddziału urazowo-ortopedycznego. Podczas poniedziałkowego spotkania, dyrektor Piotr Rybak, przypomniał, że modernizacje są niezbędne, ponieważ główny gmach szpitala liczy sobie już niemal pięć dekad:

Ta inwestycja jest bardzo potrzebna. Główny budynek szpitala został wybudowany w 1974 r. i wymagał wymiany instalacji kanalizacyjnej, wodno-kanalizacyjnej i poprawienia docieplenia elewacji i wymiany okien. Przy tych pracach są też inne roboty, które kosztują, np. realizacja nie mieści się w kosztach kwalifikowanych związanych z odzyskiwaniem ciepła lub energii, stąd szukaliśmy pomocy finansowej. Dlatego dziękuję, że przy pomocy Starostwa Powiatowego mogliśmy złożyć do Urzędu Wojewódzkiego taki wniosek, który trafił później do Ministerstwa Finansów.

Nowe prace remontowe w puławskim szpitalu mają potrwać do końca tego roku kalendarzowego. Odnowiony gmach będzie tańszy w utrzymaniu – i oczywiście zapewni większy komfort pacjentom i personelowi.

Źródło informacji i zdjęcia: LUW, fot. K. Link

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Tych, którzy lubią aktywny, wodny wypoczynek, a nie pogardzą również relaksem, który może im wyjść na zdrowie, zapewne ucieszą plany, które zaczyna wcielać w życie ryckie starostwo. To już pewne - w ciągu najbliższych trzynastu miesięcy rycka pływalnia powiatowa...

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Przekazujemy dobre wieści dla kierowców z powiatu kozienickiego, którzy często przejeżdżają przez miejscowość Cecylówka Brzózka. I nie tylko dla nich. Mieszkańcy niedużej miejscowości, położonej na północnym skraju Kozienickiego Parku Krajobrazowego, od dłuższego...

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dziś umowę w sprawie dofinansowania dla tego ważnego zadania. Powiat rycki otrzyma celową dotację z budżetu państwa, w wysokości ponad sześciuset tysięcy złotych. Sprawna sieć teleinformatyczna jest niezbędna do prawidłowego...