Puławski szpital powiatowy przejdzie kolejne remonty

23 maja 2023

Kategoria:

Koszty zaplanowanych prac pokryją środki z rezerwy budżetu państwa. Wczoraj umowę w tej sprawie podpisano w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

W miniony poniedziałek, w obecności przedstawicieli władz powiatu puławskiego oraz dwóch posłów na sejm RP, wojewoda lubelski sygnował umowę w sprawie przekazania 7,5 miliona złotych na rzecz prac modernizacyjnych, których potrzebuje puławski szpital. Jak dodał wojewoda, to już trzecia taka okazja, gdy środki z budżetowej rezerwy wspierają lokalne inwestycje – w podobny sposób udzielono finansowej pomocy szpitalowi w Tomaszowie Lubelskim oraz szkole specjalnej w Lublinie.

Planowany zakres prac w puławskim szpitalu to modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz wykonanie różnych towarzyszących jej robót, a także remont oddziału urazowo-ortopedycznego. Podczas poniedziałkowego spotkania, dyrektor Piotr Rybak, przypomniał, że modernizacje są niezbędne, ponieważ główny gmach szpitala liczy sobie już niemal pięć dekad:

Ta inwestycja jest bardzo potrzebna. Główny budynek szpitala został wybudowany w 1974 r. i wymagał wymiany instalacji kanalizacyjnej, wodno-kanalizacyjnej i poprawienia docieplenia elewacji i wymiany okien. Przy tych pracach są też inne roboty, które kosztują, np. realizacja nie mieści się w kosztach kwalifikowanych związanych z odzyskiwaniem ciepła lub energii, stąd szukaliśmy pomocy finansowej. Dlatego dziękuję, że przy pomocy Starostwa Powiatowego mogliśmy złożyć do Urzędu Wojewódzkiego taki wniosek, który trafił później do Ministerstwa Finansów.

Nowe prace remontowe w puławskim szpitalu mają potrwać do końca tego roku kalendarzowego. Odnowiony gmach będzie tańszy w utrzymaniu – i oczywiście zapewni większy komfort pacjentom i personelowi.

Źródło informacji i zdjęcia: LUW, fot. K. Link

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...