„Przyjdź, pokochaj, adoptuj” – pomóż bezdomnym czworonogom z Puław!

25 października 2022

Kategoria:

Fundacja Karmimy Psiaki oraz dwie puławskie restauracje, Central Park Bistro i Bistro u Kucharek ponownie łączą siły w szczytnym celu. Liczą, że mieszkańcy Puław i okolic ponownie wyciągną pomocną dłoń do zwierząt – i jednocześnie pobiją nowy rekord.

„Przyjdź, pokochaj, adoptuj” – to kolejna akcja pomocy, zorganizowana z myślą o czworonożnych podopiecznych puławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jak co roku, chodzi o zbiórkę karmy – ale nie tylko.

Każdy, kto chciałby dołączyć do akcji, powinien dostarczyć organizatorom karmę – tę jak najlepszej jakości, dzięki której potrzebujące zwierzęta będą mogły szybciej wrócić do pełni sił. Już teraz w akcję pomocy dla schroniska zaangażowały się osoby prywatne i firmy, dołączyły do nich również instytucje i spółki miejskie. Jak przebiegnie tegoroczna, już trzecia edycja akcji? Mówi koordynator zbiórki Mateusz Okomski:

 

Jedną z zapowiadanych atrakcji będzie konkurs dla szkół, motywujący uczniów do działania na rzecz bezdomnych zwierząt. Klasa, która uzbiera najwięcej karmy, będzie miała możliwość wzięcia udziału w lekcji wychowania fizycznego poprowadzonej przez medalistkę olimpijską – Malwinę Kopron.

Tegoroczna zbiórka karmy ma też dodatkowy ważny aspekt – organizatorzy chcą podkreślić, że doskonałą formą pomocy jest także sama adopcja zwierzęcia, które szuka domu i troskliwych opiekunów. Tej jesieni akcja zachęca, żeby podarować bezpańskim zwierzakom nie tylko miskę pełną jedzenia – ale też miejsce, w którym można się poczuć się bezpiecznie.

O kolejnych etapach akcji „Przyjdź, pokochaj, adoptuj” będziemy jeszcze informować.

[modula id=”33389″]

Plakaty: Central Park Bistro; zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Jak co roku, u progu ostatniego kalendarzowego miesiąca, do naszego regionu są zaproszeni ci, którzy uwielbiają konstruować kartonowe modele. Kolejny raz mogą pochwalić się swoimi talentami, a nawet przekuć je w pamiątkowe medale. W pierwszy weekend grudnia w Gołębiu...

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

Kilka dni z listopada 1942 roku zapisało się na kartach historii Kazimierza Dolnego w wyjątkowo ponury sposób. Dziś przykre wydarzenia wspominała gminna społeczność. Dzisiaj (18 listopada) wypada kolejna rocznica tak zwanej "krwawej środy" czyli początku brutalnej...

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że zimowa pogoda nadchodzi już wielkimi krokami. Gdy krajobraz za oknami stanie się biały, zrobi się urokliwie - ale na drogach mogą pojawiać się pewne utrudnienia. Do sezonu zimowego przygotowany jest już Zarząd Dróg Wojewódzkich w...