„Przyjdź, pokochaj, adoptuj” – pomóż bezdomnym czworonogom z Puław!

25 października 2022

Kategoria:

Fundacja Karmimy Psiaki oraz dwie puławskie restauracje, Central Park Bistro i Bistro u Kucharek ponownie łączą siły w szczytnym celu. Liczą, że mieszkańcy Puław i okolic ponownie wyciągną pomocną dłoń do zwierząt – i jednocześnie pobiją nowy rekord.

„Przyjdź, pokochaj, adoptuj” – to kolejna akcja pomocy, zorganizowana z myślą o czworonożnych podopiecznych puławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jak co roku, chodzi o zbiórkę karmy – ale nie tylko.

Każdy, kto chciałby dołączyć do akcji, powinien dostarczyć organizatorom karmę – tę jak najlepszej jakości, dzięki której potrzebujące zwierzęta będą mogły szybciej wrócić do pełni sił. Już teraz w akcję pomocy dla schroniska zaangażowały się osoby prywatne i firmy, dołączyły do nich również instytucje i spółki miejskie. Jak przebiegnie tegoroczna, już trzecia edycja akcji? Mówi koordynator zbiórki Mateusz Okomski:

 

Jedną z zapowiadanych atrakcji będzie konkurs dla szkół, motywujący uczniów do działania na rzecz bezdomnych zwierząt. Klasa, która uzbiera najwięcej karmy, będzie miała możliwość wzięcia udziału w lekcji wychowania fizycznego poprowadzonej przez medalistkę olimpijską – Malwinę Kopron.

Tegoroczna zbiórka karmy ma też dodatkowy ważny aspekt – organizatorzy chcą podkreślić, że doskonałą formą pomocy jest także sama adopcja zwierzęcia, które szuka domu i troskliwych opiekunów. Tej jesieni akcja zachęca, żeby podarować bezpańskim zwierzakom nie tylko miskę pełną jedzenia – ale też miejsce, w którym można się poczuć się bezpiecznie.

O kolejnych etapach akcji „Przyjdź, pokochaj, adoptuj” będziemy jeszcze informować.

[modula id=”33389″]

Plakaty: Central Park Bistro; zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Tych, którzy lubią aktywny, wodny wypoczynek, a nie pogardzą również relaksem, który może im wyjść na zdrowie, zapewne ucieszą plany, które zaczyna wcielać w życie ryckie starostwo. To już pewne - w ciągu najbliższych trzynastu miesięcy rycka pływalnia powiatowa...

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Przekazujemy dobre wieści dla kierowców z powiatu kozienickiego, którzy często przejeżdżają przez miejscowość Cecylówka Brzózka. I nie tylko dla nich. Mieszkańcy niedużej miejscowości, położonej na północnym skraju Kozienickiego Parku Krajobrazowego, od dłuższego...

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dziś umowę w sprawie dofinansowania dla tego ważnego zadania. Powiat rycki otrzyma celową dotację z budżetu państwa, w wysokości ponad sześciuset tysięcy złotych. Sprawna sieć teleinformatyczna jest niezbędna do prawidłowego...