Projekt „Blue Valley – Wiślanym Szlakiem” nadchodzi!

31 maja 2023

Kategoria:

Rowerowa przejażdżka wzdłuż Wisły – to bardzo dobry pomysł na aktywny odpoczynek. Są tacy, dla których taka wycieczka mogłaby nie mieć końca. I to właśnie ich na pewno ucieszą plany, jakie snują już włodarze aż czterech nadwiślańskich województw.

Podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie i mazowieckie. Co łączy te województwa? Oczywiście Wisła – a teraz również wspólny cel, który może przypaść do gustu nie tylko mieszkańcom tej części Polski, ale również turystom, którzy lubią zwiedzać kraj jako rowerzyści.

Projekt „Blue Valley – Wiślanym Szlakiem” zakłada, że dzięki współpracy lokalnych samorządów powstanie zupełnie nowy produkt turystyczny – nowoczesna trasa rowerowa, pełna udogodnień, na jakie liczą podróżni i miłośnicy samodzielnych wycieczek. Nowy, komfortowy szlak przebiegałby przez dwa Parki Krajobrazowe, Wrzelowiecki i Kazimierski, pozwoliłby odwiedzić sam Kazimierz Dolny, Puławy czy Dęblin. Ale poza malowniczymi widokami, na turystów miałyby czekać także miejsca obsługi rowerzystów oraz kamperów – punkty, w których będzie można bezpiecznie i wygodnie odpocząć, a nawet naładować elektryczne jednoślady.

Wczoraj (30 maja), w urzędzie marszałkowskim w Lublinie podpisano już umowy partnerskie. Ich sygnatariuszami byli włodarze gmin i powiatów, które leżą na wschodnim brzegu Wisły. Te porozumienia określają zakres współpracy, jaką podejmą samorządy podczas realizacji dużego projektu. Wiadomo, że wspólnie przygotują wniosek o unijne dofinansowanie dla tej ogromnej inwestycji.

Źródło informacji i zdjęcia: UMWL

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...