Prezydent Puław zapowiada budowę wyczekiwanego boiska

6 lutego 2023

Kategoria:

Nowe boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr 3 w Puławach – to projekt, na którym tamtejszej szkolnej społeczności zależy od lat. Czy w tym roku zostanie wreszcie zrealizowany? I jakie będą efekty?

Blisko 12 milionów złotych z programu dotacyjnego „Polski Ład” – taka kwota miała pomóc w wybudowaniu nowego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Puławach. Jednak do realizacji tego zadania ostatecznie nie doszło – i obawiano się, że pozyskane środki przepadną. Ale jak tłumaczy Paweł Maj, wnioskowano, by przyznane wsparcie mogło zostać wykorzystane do realizacji innych ważnych przedsięwzięć. W tej sprawie z kancelarii premiera nadeszła pozytywna odpowiedź.

Jak wynika z informacji przedstawionych przez prezydenta, przeznaczeniem prawie 12 milionów złotych pozostaną inwestycje związane z infrastrukturą sportową i szkolną. Oprócz budowy wielofunkcyjnego boiska przy „trójce” będą to także remonty kilku istniejących już boisk sportowych, które wytrwale służą uczniom:

  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina
  • Szkoły Podstawowej nr 10.

Modernizacja czeka też boisko boczne przy stadionie miejskim, zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dodatkowo, przy Miejskich Przedszkolach nr 10, 13 i 15, zostaną przebudowane ogrodzenia, a także parkingi i tereny zielone.

Źródło informacji: Paweł Maj, Prezydent Miasta Puławy – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...