Pora rozbudować opolski zakład karny

25 kwietnia 2023

Kategoria:

Wczoraj (24 kwietnia) na terenie zakładu karnego w Opolu Lubelskim odbyła się wyczekiwana uroczystość. Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego pawilonu mieszkalnego.

Ten gmach ma zwiększyć pojemność jednostki o 40% – na trzech kondygnacjach powstanie ponad 250 zakwaterowań dla osadzonych. W związku z tym, w planach jest również rozbudowa biura przepustek i magazynu depozytowego oraz budowa dziesięciu nowych pól spacerowych. Oczywiście, wraz z ilością więźniów zwiększy się również ilość etatów dla pracowników służby więziennej.

Koszt budowy samego pawilonu to prawie 35 milionów złotych. Jak podkreślano podczas wczorajszej uroczystości, na potrzebne środki zapracują również sami więźniowie – ponieważ wykonując różne prace na cele społeczne, odprowadzają składki na Fundusz Aktywizacji Zawodowej. Inwestycja ma być przeprowadzona do końca 2024 roku.

Źródło informacji: UM w Opolu Lubelskim; źródło zdjęcia: Zakład Karny w Opolu Lubelskim – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...