Podpisano umowę w sprawie budowy nowej puławskiej strażnicy

28 października 2022

Kategoria:

Już w nadchodzącym miesiącu z krajobrazu Puław zniknie budynek, który stał tu od niemal półwiecza. W ciągu dwóch najbliższych lat na jego miejscu wyrośnie nowoczesny kompleks, który ma lepiej służyć tutejszym strażakom.

Druhowie z puławskiej komendy powiatowej przeprowadzili się już do swojej tymczasowej siedziby, przy Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Właśnie tam podpisano dziś ważną umowę. Jaką – tłumaczy Konrad Wójcik – rzecznik puławskiej staży pożarnej:

 

Podpisy pod umową złożyli komendant powiatowy PSP w Puławach st. bryg. Grzegorz Podhajny oraz współwłaściciele firmy NOWBUD, Aleksander Nowak i Edward Bracki. Nowa puławska strażnica powstanie na miejscu starego gmachu – u zbiegu ulic Lubelskiej i Słowackiego, tuż za puławskimi błoniami. Prace wyburzeniowe mają się rozpocząć w listopadzie.

Na wykonanie wszystkich niezbędnych prac zabezpieczono 32 902 000 złotych – a żeby wyłonić zwycięzcę ogłoszonego latem przetargu, trzeba było ogłosić nabór dodatkowych ofert. Wybrana ostatecznie firma z Kielc już dokonując pierwszego zgłoszenia przedstawiła ofertę, która zmieściła się w wyznaczonym limicie, ale podczas dodatkowego naboru jeszcze zeszła z ceny (do 30 243 992,76 złotych).

Dodajmy, że inwestycja jest realizowana w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025” oraz budżetu Wojewody Lubelskiego.

Przygotowując się do rozbiórki, strażacy wyprowadzili oczywiście z garaży wszystkie swoje pojazdy. Te najczęściej używane, wraz z łodzią strażacką, stoją już w pobliżu nowej siedziby. Natomiast te, z których druhowie korzystają rzadziej, przekazali innym powiatowym komendom – między innymi w Rykach i w Opolu Lubelskim.

Źródło informacji i zdjęcia: PSP w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Tych, którzy lubią aktywny, wodny wypoczynek, a nie pogardzą również relaksem, który może im wyjść na zdrowie, zapewne ucieszą plany, które zaczyna wcielać w życie ryckie starostwo. To już pewne - w ciągu najbliższych trzynastu miesięcy rycka pływalnia powiatowa...

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Przekazujemy dobre wieści dla kierowców z powiatu kozienickiego, którzy często przejeżdżają przez miejscowość Cecylówka Brzózka. I nie tylko dla nich. Mieszkańcy niedużej miejscowości, położonej na północnym skraju Kozienickiego Parku Krajobrazowego, od dłuższego...

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dziś umowę w sprawie dofinansowania dla tego ważnego zadania. Powiat rycki otrzyma celową dotację z budżetu państwa, w wysokości ponad sześciuset tysięcy złotych. Sprawna sieć teleinformatyczna jest niezbędna do prawidłowego...