Podpisano umowę w sprawie budowy nowej puławskiej strażnicy

28 października 2022

Kategoria:

Już w nadchodzącym miesiącu z krajobrazu Puław zniknie budynek, który stał tu od niemal półwiecza. W ciągu dwóch najbliższych lat na jego miejscu wyrośnie nowoczesny kompleks, który ma lepiej służyć tutejszym strażakom.

Druhowie z puławskiej komendy powiatowej przeprowadzili się już do swojej tymczasowej siedziby, przy Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Właśnie tam podpisano dziś ważną umowę. Jaką – tłumaczy Konrad Wójcik – rzecznik puławskiej staży pożarnej:

 

Podpisy pod umową złożyli komendant powiatowy PSP w Puławach st. bryg. Grzegorz Podhajny oraz współwłaściciele firmy NOWBUD, Aleksander Nowak i Edward Bracki. Nowa puławska strażnica powstanie na miejscu starego gmachu – u zbiegu ulic Lubelskiej i Słowackiego, tuż za puławskimi błoniami. Prace wyburzeniowe mają się rozpocząć w listopadzie.

Na wykonanie wszystkich niezbędnych prac zabezpieczono 32 902 000 złotych – a żeby wyłonić zwycięzcę ogłoszonego latem przetargu, trzeba było ogłosić nabór dodatkowych ofert. Wybrana ostatecznie firma z Kielc już dokonując pierwszego zgłoszenia przedstawiła ofertę, która zmieściła się w wyznaczonym limicie, ale podczas dodatkowego naboru jeszcze zeszła z ceny (do 30 243 992,76 złotych).

Dodajmy, że inwestycja jest realizowana w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025” oraz budżetu Wojewody Lubelskiego.

Przygotowując się do rozbiórki, strażacy wyprowadzili oczywiście z garaży wszystkie swoje pojazdy. Te najczęściej używane, wraz z łodzią strażacką, stoją już w pobliżu nowej siedziby. Natomiast te, z których druhowie korzystają rzadziej, przekazali innym powiatowym komendom – między innymi w Rykach i w Opolu Lubelskim.

Źródło informacji i zdjęcia: PSP w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Jak co roku, u progu ostatniego kalendarzowego miesiąca, do naszego regionu są zaproszeni ci, którzy uwielbiają konstruować kartonowe modele. Kolejny raz mogą pochwalić się swoimi talentami, a nawet przekuć je w pamiątkowe medale. W pierwszy weekend grudnia w Gołębiu...

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

Kilka dni z listopada 1942 roku zapisało się na kartach historii Kazimierza Dolnego w wyjątkowo ponury sposób. Dziś przykre wydarzenia wspominała gminna społeczność. Dzisiaj (18 listopada) wypada kolejna rocznica tak zwanej "krwawej środy" czyli początku brutalnej...

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że zimowa pogoda nadchodzi już wielkimi krokami. Gdy krajobraz za oknami stanie się biały, zrobi się urokliwie - ale na drogach mogą pojawiać się pewne utrudnienia. Do sezonu zimowego przygotowany jest już Zarząd Dróg Wojewódzkich w...