Podpisano umowę w sprawie budowy nowej puławskiej strażnicy

28 października 2022

Kategoria:

Już w nadchodzącym miesiącu z krajobrazu Puław zniknie budynek, który stał tu od niemal półwiecza. W ciągu dwóch najbliższych lat na jego miejscu wyrośnie nowoczesny kompleks, który ma lepiej służyć tutejszym strażakom.

Druhowie z puławskiej komendy powiatowej przeprowadzili się już do swojej tymczasowej siedziby, przy Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Właśnie tam podpisano dziś ważną umowę. Jaką – tłumaczy Konrad Wójcik – rzecznik puławskiej staży pożarnej:

 

Podpisy pod umową złożyli komendant powiatowy PSP w Puławach st. bryg. Grzegorz Podhajny oraz współwłaściciele firmy NOWBUD, Aleksander Nowak i Edward Bracki. Nowa puławska strażnica powstanie na miejscu starego gmachu – u zbiegu ulic Lubelskiej i Słowackiego, tuż za puławskimi błoniami. Prace wyburzeniowe mają się rozpocząć w listopadzie.

Na wykonanie wszystkich niezbędnych prac zabezpieczono 32 902 000 złotych – a żeby wyłonić zwycięzcę ogłoszonego latem przetargu, trzeba było ogłosić nabór dodatkowych ofert. Wybrana ostatecznie firma z Kielc już dokonując pierwszego zgłoszenia przedstawiła ofertę, która zmieściła się w wyznaczonym limicie, ale podczas dodatkowego naboru jeszcze zeszła z ceny (do 30 243 992,76 złotych).

Dodajmy, że inwestycja jest realizowana w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025” oraz budżetu Wojewody Lubelskiego.

Przygotowując się do rozbiórki, strażacy wyprowadzili oczywiście z garaży wszystkie swoje pojazdy. Te najczęściej używane, wraz z łodzią strażacką, stoją już w pobliżu nowej siedziby. Natomiast te, z których druhowie korzystają rzadziej, przekazali innym powiatowym komendom – między innymi w Rykach i w Opolu Lubelskim.

Źródło informacji i zdjęcia: PSP w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...