Odszedł Edmund Marciniak

5 grudnia 2022

Kategoria:

W minioną sobotę (3 grudnia) w Puławach pożegnano osobę dobrze znaną w tutejszym środowisku sportowym. To już kolejna taka okazja w ciągu ostatnich tygodni.

Edmund Marciniak przez wiele lat był zawodnikiem klubu sportowego Wisła Puławy – a później przekazywał swoją wiedzę kolejnym młodym ludziom, którzy postanowili zacząć swoją przygodę ze sportem. Jako trener piłki nożnej, szkolił przede wszystkim grupy młodzieżowe. Był jednym z pierwszych trenerów w zachodniej części województwa lubelskiego, który tworzył również drużyny żeńskie i prowadził je przez rozgrywki ligowe.

Dał się zapamiętać jako pasjonat sportu, lubiany przez współpracowników i oddany swojej pracy. Był szkoleniowcem pierwszego piłkarskiego zespołu wiślaków, a w następnych latach współpracował także z innymi klubami.

Edmund Marciniak zmarł w wieku 80 lat. Ceremonia pogrzebowa odbyła się przedwczoraj, 3 grudnia, w kościele pod wezwaniem świętego Józefa na Włostowicach. Zmarły został pochowany na cmentarzu przy ulicy Budowlanych.

Źródło informacji i zdjęcia: KS Wisła Puławy

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zarząd Grupy Azoty Puławy liczy obecnie tylko trzy osoby - a nowego szefa spółki wyłoni wkrótce postępowanie kwalifikacyjne. Jak już informowaliśmy, przedwczoraj (16 stycznia) Tomasz Hryniewicz zrezygnował z funkcji prezesa tutejszej spółki. Z kolei wczoraj (17...

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Wczoraj przedstawiciele władz Dęblina, powiatu puławskiego oraz województwa lubelskiego wspólnie otworzyli nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801, biegnący przez Dęblin. Ta nowa trasa, licząca prawie 5 kilometrów, zaczyna się na granicy Dęblina i gminy Stężyca, a...