Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

18 stycznia 2023

Kategoria:

Wczoraj przedstawiciele władz Dęblina, powiatu puławskiego oraz województwa lubelskiego wspólnie otworzyli nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801, biegnący przez Dęblin.

Ta nowa trasa, licząca prawie 5 kilometrów, zaczyna się na granicy Dęblina i gminy Stężyca, a kończy na wysokości ulicy Podchorążych, niedaleko przejazdu kolejowego. Mimo, że biegnie przez miasto, będzie odgrywać rolę obwodnicy Dęblina – ponieważ jej zadaniem jest odciążenie ruchu drogowego w centrum, a zwłaszcza na ulicach Stężyckiej i 15. Pułku Piechoty „Wilków”.

W ciągu drogi wojewódzkiej, ale „po nowym śladzie” wytyczono odcinek, liczący 3 kilometry, przebudowano zaś jej istniejący fragment, liczący blisko 2 kilometry. Jednocześnie rozbudowano drogę krajową nr 48 i wybudowano półtora kilometra dróg serwisowych i dojazdowych. W remontowanym obszarze powstało 8 nowych skrzyżowań, w tym 3 ronda. Przybyło też chodników i ścieżek rowerowych – te liczą sobie w sumie ponad 4 kilometry.

Przeprowadzone prace były warte blisko 47 milionów złotych – a wszystkie koszty pokryło dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Podczas poniedziałkowego, uroczystego spotkania nieopodal nowego ronda przy ulicy Wiślanej, czerwoną wstęgę przecięli między innymi burmistrz Dęblina Beata Siedlecka, wicestarosta powiatu ryckiego Monika Kośmińska, wojewoda lubelski Lech Sprawka i marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski. Na uroczystość zaproszono także Rafała Webera – sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Jak przypomina Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, budowa obwodnicy Dęblina to jeden z etapów przebudowy drogi wojewódzkiej nr 801. Kolejnym będzie budowa nowego mostu na rzece Wieprz, w miejscowości Borowa.

Źródło informacji: ZDW w Lublinie; źródło zdjęcia: LUW (fot. M. Panasiuk)

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

W Puławach kwitł nielegalny hazard

W Puławach kwitł nielegalny hazard

W miniony poniedziałek (22 maja) takie zakazane (ale, jak się okazuje, popularne) rozrywki ukróciła kontrola z Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej jednocześnie odwiedzili dwa lokale w centrum miasta. W przeprowadzeniu akcji pomogli...

Puławski szpital powiatowy przejdzie kolejne remonty

Puławski szpital powiatowy przejdzie kolejne remonty

Koszty zaplanowanych prac pokryją środki z rezerwy budżetu państwa. Wczoraj umowę w tej sprawie podpisano w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. W miniony poniedziałek, w obecności przedstawicieli władz powiatu puławskiego oraz dwóch posłów na sejm RP, wojewoda lubelski...

Perony w Sarnowie wyglądają już zupełnie inaczej

Perony w Sarnowie wyglądają już zupełnie inaczej

Wyższy komfort podróżowania - to cel, który chcą osiągnąć PKP Polskie Linie Kolejowe, modernizując kolejne przystanki, które służą podróżnym. Nowy sukces na tym polu to perony w Sarnowie. Miłośnicy jazdy pociągiem, którzy często podróżują rycką drogą żelazną z Dęblina...