Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

18 stycznia 2023

Kategoria:

Wczoraj przedstawiciele władz Dęblina, powiatu puławskiego oraz województwa lubelskiego wspólnie otworzyli nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801, biegnący przez Dęblin.

Ta nowa trasa, licząca prawie 5 kilometrów, zaczyna się na granicy Dęblina i gminy Stężyca, a kończy na wysokości ulicy Podchorążych, niedaleko przejazdu kolejowego. Mimo, że biegnie przez miasto, będzie odgrywać rolę obwodnicy Dęblina – ponieważ jej zadaniem jest odciążenie ruchu drogowego w centrum, a zwłaszcza na ulicach Stężyckiej i 15. Pułku Piechoty „Wilków”.

W ciągu drogi wojewódzkiej, ale „po nowym śladzie” wytyczono odcinek, liczący 3 kilometry, przebudowano zaś jej istniejący fragment, liczący blisko 2 kilometry. Jednocześnie rozbudowano drogę krajową nr 48 i wybudowano półtora kilometra dróg serwisowych i dojazdowych. W remontowanym obszarze powstało 8 nowych skrzyżowań, w tym 3 ronda. Przybyło też chodników i ścieżek rowerowych – te liczą sobie w sumie ponad 4 kilometry.

Przeprowadzone prace były warte blisko 47 milionów złotych – a wszystkie koszty pokryło dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Podczas poniedziałkowego, uroczystego spotkania nieopodal nowego ronda przy ulicy Wiślanej, czerwoną wstęgę przecięli między innymi burmistrz Dęblina Beata Siedlecka, wicestarosta powiatu ryckiego Monika Kośmińska, wojewoda lubelski Lech Sprawka i marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski. Na uroczystość zaproszono także Rafała Webera – sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Jak przypomina Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, budowa obwodnicy Dęblina to jeden z etapów przebudowy drogi wojewódzkiej nr 801. Kolejnym będzie budowa nowego mostu na rzece Wieprz, w miejscowości Borowa.

Źródło informacji: ZDW w Lublinie; źródło zdjęcia: LUW (fot. M. Panasiuk)

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Realizator/Montażysta Dźwięku

Praca dla Realizator/Montażysta Dźwięku

Realizator/Montażysta Dźwięku- praca W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko Realizator/Montażysta Dźwięku. Obowiązki: - komputerowy montaż treści dźwiękowych off-line - realizacja za pulpitem mikserskim treści radiowych on-line -...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...