Nowy maszt – będzie, ale gdzie indziej

12 czerwca 2023

Kategoria:

Są takie plany inwestycyjne, które wywołują niepokój wśród mieszkańców konkretnych miejscowości. Tak było właśnie w tym przypadku, dlatego do akcji wkroczyły władze samorządowe.

Na terenie gminy Końskowola pojawi się nowy maszt telefonii komórkowej – ale nie zostanie zbudowany we Wronowie, jak to wcześniej zapowiadano. W tej sprawie u inwestora interweniował wójt Stanisław Gołębiowski. Powołując się na interes społeczny i obawy mieszkańców, podjął mediacje – żeby nakłonić operatora do zmiany planowanej lokalizacji.

Te starania zakończyły się sukcesem – firma przychyliła się do wniosku wójta, by maszt został wzniesiony w większej odległości od zabudowań mieszkalnych i terenów budowlanych. Władze gminy zaproponowały dwa alternatywne miejsca dla inwestycji – a spółka wybrała już jedno z nich. Wiadomo, że maszt telekomunikacyjny zostanie zbudowany na gruntach rolnych w miejscowości Młynki. Jak zaznacza wójt, pozwolenia na budowę masztu na terenie gminy, udzieliły władze powiatowe.

Źródło informacji: UG Końskowola; źródło zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...