Nowe sukcesy młodych puławskich lekkoatletek!

14 lutego 2022

Kategoria:

W miniony weekend w Rzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 – podczas tej lekkoatletycznej rywalizacji wielkie sukcesy odniosły młode zawodniczki z Puław.

W niedzielny wieczór (13 lutego) wszystko stało się jasne – puławianki zdominowały górną część tabeli wyników. Trzy podopieczne trenera Sławomira Murata, które zakwalifikowały się do finału A, zajęły wysokie miejsca, a podczas zmagań każda z nich ustanowiła własny rekord życiowy.

Alicja Sielska została mistrzynią Polski w biegu na 60 metrów przez płotki, pokonując ten dystans w czasie 8,46 sekundy. Wiktoria Oko, z czasem 8,52 sekundy zajęła trzecie miejsce, a Zuzanna Gozdera, z czasem 8,55 sekundy – czwarte.

W tej samej konkurencji startowały także zawodniczki z okolic naszego regionu, między innymi z Lublina i Radomia. Liwia Włoszczyk, która od niedawna trenuje zakwalifikowała się do finału B.