Nowe inwestycje w gminie Opole Lubelskie

12 kwietnia 2023

Kategoria:

Miejsce spotkań, imprez integracyjnych czy działalności różnych lokalnych grup – to odpowiedni opis dla świetlicy wiejskiej. W gminie Opole Lubelskie właśnie te obiekty zmieniają się na lepsze.

W opolskim Urzędzie Miasta podpisano dziś (12 kwietnia) umowę w sprawie modernizacji kolejnych pięciu świetlic wiejskich na terenie tej gminy. Kolejnych, bo jak przypomniał burmistrz Sławomir Plis, trzy podobne remonty już zrealizowano, a przy dwóch prace jeszcze trwają. To dla gminy także kolejna okazja, by wykorzystać finansowe dotacje, przyznane ze środków rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Tym razem remonty świetlic szykują się w Skokowie, Majdanie Trzebieskim, Górach Opolskich oraz w dwóch obiektach na terenie miasta – przy ulicach Wiejskiej i Strażackiej. Tego rodzaju modernizacje zakończono już Niezdowie, Kamionce i Pusznie Godowskim, a postępują jeszcze w Zadolu i Nowych Komaszycach. Jak podkreślił burmistrz Sławomir Plis, zmodernizowane świetlice posłużą przede wszystkim mieszkańcom wsi, ale będą też wykorzystywane przez gminne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Będą to również miejsca sprzyjające lokalnej integracji.

Dodajmy, że w ramach tej samej inwestycji, przebudowana zostanie także sieć wodociągowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim. Wartość całego projektu to ponad 2,5 miliona złotych.

Wszystkie prace wykona firma budowlana z Radomia, która podczas przetargu pokonała jednego rywala – na wywiązanie się z podjętych dziś zobowiązań ma 13 najbliższych miesięcy.

Źródło informacji i zdjęcia: Gmina Opole Lubelskie – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...