Nowe inwestycje w gminie Opole Lubelskie

12 kwietnia 2023

Kategoria:

Miejsce spotkań, imprez integracyjnych czy działalności różnych lokalnych grup – to odpowiedni opis dla świetlicy wiejskiej. W gminie Opole Lubelskie właśnie te obiekty zmieniają się na lepsze.

W opolskim Urzędzie Miasta podpisano dziś (12 kwietnia) umowę w sprawie modernizacji kolejnych pięciu świetlic wiejskich na terenie tej gminy. Kolejnych, bo jak przypomniał burmistrz Sławomir Plis, trzy podobne remonty już zrealizowano, a przy dwóch prace jeszcze trwają. To dla gminy także kolejna okazja, by wykorzystać finansowe dotacje, przyznane ze środków rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Tym razem remonty świetlic szykują się w Skokowie, Majdanie Trzebieskim, Górach Opolskich oraz w dwóch obiektach na terenie miasta – przy ulicach Wiejskiej i Strażackiej. Tego rodzaju modernizacje zakończono już Niezdowie, Kamionce i Pusznie Godowskim, a postępują jeszcze w Zadolu i Nowych Komaszycach. Jak podkreślił burmistrz Sławomir Plis, zmodernizowane świetlice posłużą przede wszystkim mieszkańcom wsi, ale będą też wykorzystywane przez gminne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Będą to również miejsca sprzyjające lokalnej integracji.

Dodajmy, że w ramach tej samej inwestycji, przebudowana zostanie także sieć wodociągowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim. Wartość całego projektu to ponad 2,5 miliona złotych.

Wszystkie prace wykona firma budowlana z Radomia, która podczas przetargu pokonała jednego rywala – na wywiązanie się z podjętych dziś zobowiązań ma 13 najbliższych miesięcy.

Źródło informacji i zdjęcia: Gmina Opole Lubelskie – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...