Nowe decyzje i nowe inwestycje w Grupie Azoty Puławy

13 października 2022

Kategoria:

Władze spółki doszły do wniosku, że czas powoli wracać na tory dawnego zakresu pracy. Jednocześnie, kontynuują też realizację dużych inwestycji – także licząc na wymierne korzyści.

Wczoraj (12 października) w puławskich Zakładach Azotowych częściowo wznowiono produkcję. Zarząd Grupy Azoty Puławy zdecydował, że obecna sytuacja na rynku pozwala na to, żeby dociążyć i uruchomić instalację produkcji nawozów azotowych w Segmencie Agro. Wznowiono pracę przy kilku wiodących produktach, jednak w postoju pozostaje wciąż tutejsza instalacja melaminy. Natomiast w Segmencie Tworzywa wciąż nie jest produkowany kaprolaktam.

Przypomnijmy, że działalność Zakładów została ograniczona pod koniec sierpnia, w związku z rekordowymi cenami gazu, potrzebnego w toku produkcji. Grupa Azoty Puławy ograniczyła wówczas pracę w segmentach Agro i Tworzywa, a do 10% możliwości produkcyjnych ograniczono wytwarzanie amoniaku.

Ale ten tydzień przyniósł więcej dobrych wieści. W puławskich Zakładach ruszyła też druga linia Granulacji Mechanicznej Saletry – dołączając do tej, którą uruchomiono już w czerwcu minionego roku. To kolejny etap jednego z największych projektów nawozowych w Polsce, który ma sprawić że na rynek wejdzie saletra amonowa lepszej jakości.

Z kolei w zakładowej elektrociepłowni wymieniono właśnie cały turbozespół, z turbiną parową i generatorem. Nowy sprzęt pod wieloma względami przewyższa poprzedni, ten z lat 60. XX wieku. Ma o 4 megawaty większą moc, emituje do atmosfery mniej dwutlenku węgla, a dzięki nowym układom regulacji stwarza bezpieczniejsze warunki pracy. Wymiana turbozespołu oznacza też oszczędności dla spółki – ponieważ polegając na bardziej wydajnej instalacji, będzie można zmniejszyć zakup energii elektrycznej.

Źródło informacji i zdjęcia: Grupa Azoty Puławy

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...