Nocna i świąteczna opieka medyczna wróciła do puławskiego szpitala

25 stycznia 2023

Kategoria:

Bywa, że pomoc medyczna jest potrzebna nagle – mimo tego, że jest środek nocy albo czas świąteczny. Gdzie się wtedy zgłosić? Puławianie mogą już wrócić do starych przyzwyczajeń.

Przez kilka ostatnich miesięcy, w nietypowych porach mieszkańcy mogli szukać pomocy w przychodni przy ulicy Partyzantów – ponieważ na terenie szpitala trwały prace remontowe. Ale teraz można znów pozwolić, by wzięły górę wieloletnie nawyki – potrzebując pomocy medycznej nocą, w weekendy albo w dni świąteczne, można odwiedzać niski parter pawilonu A szpitala powiatowego. Przypominamy, że wejście znajduje się z tyłu budynku.

Placówka Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w dni powszednie przyjmuje od 18.00 do 8.00, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę (rejestracja: 81 45 02 510). Jeśli pacjent nie może do niej przyjść, można poprzestać na teleporadzie albo umówić wizytę lekarza w domu (tel. 661-363-999).

Trzeba pamiętać, że świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej dotyczą tych samych spraw, z jakimi pacjenci zgłaszaliby się do przychodni POZ w ciągu dnia. To rozwiązanie dla tych, którzy nagle odczuli pogorszenie stanu zdrowia, związane na przykład z infekcją albo chcą zachować ciągłość leczenia swojej choroby.

Natomiast jeśli chodzi o upadki, wypadki, złamania, utratę przytomności czy jej zaburzenia albo dolegliwości związane z ciążą – odpowiednim kierunkiem będzie szpitalny oddział ratunkowy.

Dodajmy, że potrzebując pilnej konsultacji medycznej, można skorzystać również z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu, przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia – to telefoniczny odpowiednik nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej – także jeśli chodzi o godziny przyjmowania zgłoszeń. Bezpłatny numer, pod jaki można dzwonić, to 800 137 200.

Źródło informacji: SP ZOZ w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

W Puławach kwitł nielegalny hazard

W Puławach kwitł nielegalny hazard

W miniony poniedziałek (22 maja) takie zakazane (ale, jak się okazuje, popularne) rozrywki ukróciła kontrola z Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej jednocześnie odwiedzili dwa lokale w centrum miasta. W przeprowadzeniu akcji pomogli...

Puławski szpital powiatowy przejdzie kolejne remonty

Puławski szpital powiatowy przejdzie kolejne remonty

Koszty zaplanowanych prac pokryją środki z rezerwy budżetu państwa. Wczoraj umowę w tej sprawie podpisano w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. W miniony poniedziałek, w obecności przedstawicieli władz powiatu puławskiego oraz dwóch posłów na sejm RP, wojewoda lubelski...

Perony w Sarnowie wyglądają już zupełnie inaczej

Perony w Sarnowie wyglądają już zupełnie inaczej

Wyższy komfort podróżowania - to cel, który chcą osiągnąć PKP Polskie Linie Kolejowe, modernizując kolejne przystanki, które służą podróżnym. Nowy sukces na tym polu to perony w Sarnowie. Miłośnicy jazdy pociągiem, którzy często podróżują rycką drogą żelazną z Dęblina...