Niebezpieczne znaleziska – tym razem w ryckim lesie!

19 kwietnia 2023

Kategoria:

Wiosenna pogoda zachęca, żeby ruszać w plener – na przykład po to, żeby przejść się po lesie. Ale nawet podczas takiej niewinnej przechadzki warto zachować czujność – i nie stracić zimnej krwi.

Jak niedawno przypominaliśmy, niebezpieczne pamiątki z przeszłości można znaleźć między innymi pod ziemią – a takim odkryciom sprzyjają na przykład wiosenne prace polowe. Jednak w bardzo podobny sposób potrafi zaskoczyć rycki las w Podlodowie.

We wtorkowy poranek przekonał się o tym pracownik leśnictwa. Tam wystarczyło bystre oko, żeby dostrzec że w runie leżą rzeczy, które nie tylko nie są pochodzenia naturalnego, ale też stanowią realne zagrożenie dla gości i mieszkańców lasu. Czujny znalazca natychmiast zadzwonił na rycką komendę policji.

Wkrótce w gminie Ułęż zjawili się funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, pracownik leśnictwa znalazł niewybuchy z czasów II wojny światowej: sześć sztuk pocisków artyleryjskich, dziesięć sztuk bomb lotniczych i kilkanaście sztuk amunicji strzeleckiej. Saperzy wszystko odpowiednio zabezpieczyli, a później zneutralizowali.

Jak zawsze, powtarzamy apele policji – każdy, kto natknie się na niewybuch, powinien natychmiast zgłosić to lokalnym służbom. Takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, przenosić czy próbować rozbrajać. Materiał wybuchowy nie ulega niszczącemu działaniu czasu – i może zadziałać zgodnie ze swoim przeznaczeniem nawet po wielu latach.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Rykach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...