Niebezpieczne znaleziska – tym razem w ryckim lesie!

19 kwietnia 2023

Kategoria:

Wiosenna pogoda zachęca, żeby ruszać w plener – na przykład po to, żeby przejść się po lesie. Ale nawet podczas takiej niewinnej przechadzki warto zachować czujność – i nie stracić zimnej krwi.

Jak niedawno przypominaliśmy, niebezpieczne pamiątki z przeszłości można znaleźć między innymi pod ziemią – a takim odkryciom sprzyjają na przykład wiosenne prace polowe. Jednak w bardzo podobny sposób potrafi zaskoczyć rycki las w Podlodowie.

We wtorkowy poranek przekonał się o tym pracownik leśnictwa. Tam wystarczyło bystre oko, żeby dostrzec że w runie leżą rzeczy, które nie tylko nie są pochodzenia naturalnego, ale też stanowią realne zagrożenie dla gości i mieszkańców lasu. Czujny znalazca natychmiast zadzwonił na rycką komendę policji.

Wkrótce w gminie Ułęż zjawili się funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, pracownik leśnictwa znalazł niewybuchy z czasów II wojny światowej: sześć sztuk pocisków artyleryjskich, dziesięć sztuk bomb lotniczych i kilkanaście sztuk amunicji strzeleckiej. Saperzy wszystko odpowiednio zabezpieczyli, a później zneutralizowali.

Jak zawsze, powtarzamy apele policji – każdy, kto natknie się na niewybuch, powinien natychmiast zgłosić to lokalnym służbom. Takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, przenosić czy próbować rozbrajać. Materiał wybuchowy nie ulega niszczącemu działaniu czasu – i może zadziałać zgodnie ze swoim przeznaczeniem nawet po wielu latach.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Rykach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Realizator/Montażysta Dźwięku

Praca dla Realizator/Montażysta Dźwięku

Realizator/Montażysta Dźwięku- praca W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko Realizator/Montażysta Dźwięku. Obowiązki: - komputerowy montaż treści dźwiękowych off-line - realizacja za pulpitem mikserskim treści radiowych on-line -...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...