Nadchodzi podwyżka opłaty za wywóz śmieci w Puławach

16 grudnia 2022

Kategoria:

Schyłek roku kalendarzowego to czas podejmowania ważnych decyzji w sprawach finansowych. Nowe, ważne wieści nadchodzą teraz dla mieszkańców Puław.

W miniony czwartek (15 grudnia) puławscy radni wzięli udział w nadzwyczajnej sesji – przedyskutowali kwestię wysokości przyszłorocznych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Już wiadomo, że od 1 lutego puławskie stawki będą wyższe o 3 złote. Ta za odpady segregowane wyniesie 30 złotych, a za niesegregowane – 80 złotych.

O podniesienie opłat za wywóz śmieci wnioskował prezydent Puław. Kilka tygodni temu proponował podwyżkę o nawet 7 złotych, jednak nie przekonał do tego radnych. Również zatwierdzona wczoraj stawka została przegłosowana przewagą zaledwie jednego głosu. Przypomnijmy, że przed rokiem ta sama kwestia również była omawiana wiele razy, zanim samorządowcy doszli do porozumienia. Wówczas stawkę podniesiono z 22 na 27 złotych.

Niestety, koszty utylizacji odpadów wciąż rosną – a jednocześnie sytuację komplikuje wysoka inflacja. Żeby zapobiec budżetowym deficytom, na podnoszenie stawek opłat decydują się również inne samorządy w naszym regionie. W Dęblinie zatwierdzono już podwyżkę o 9 złotych. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

Źródło informacji: UM Puławy

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zarząd Grupy Azoty Puławy liczy obecnie tylko trzy osoby - a nowego szefa spółki wyłoni wkrótce postępowanie kwalifikacyjne. Jak już informowaliśmy, przedwczoraj (16 stycznia) Tomasz Hryniewicz zrezygnował z funkcji prezesa tutejszej spółki. Z kolei wczoraj (17...

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Wczoraj przedstawiciele władz Dęblina, powiatu puławskiego oraz województwa lubelskiego wspólnie otworzyli nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801, biegnący przez Dęblin. Ta nowa trasa, licząca prawie 5 kilometrów, zaczyna się na granicy Dęblina i gminy Stężyca, a...