Nadchodzi kolejny duży remont drogowy w Kozienicach

13 marca 2023

Kategoria:

Wkrótce drogowcy przystąpią do realizacji dużej inwestycji. Gdy wszystkie zaplanowane roboty zostaną ukończone, zmotoryzowani mieszkańcy naszego regionu oraz jego goście będą mieli do dyspozycji nowoczesną i komfortową drogę.

W miniony piątek (10 marca) w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kozienicach podpisano umowę, której przedmiotem jest rozbudowa drogi krajowej nr 48. Sygnatariuszami byli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy zadania, czyli konsorcjum firm: Balzola Polska (lider) oraz Lantania (partner).

W planach jest przeprowadzenie remontu w rejonie ulicy Lubelskiej. Wykonawca będzie działać na odcinku liczącym prawie 3 kilometry – zbuduje między innymi most nad rzeką Zagożdżonką. Powstaną również nowe chodniki i ścieżki rowerowe, a jezdnia zostanie wzbogacona o system odwodnień. Wszystkie te zadania mają być wykonane do kwietnia 2025 roku. Ich łączna wartość to prawie 47 milionów złotych.

To będzie już trzeci i ostatni odcinek dróg krajowych przechodzących przez Kozienice, który zostanie rozbudowany. Przypomnijmy, że pierwszy etap prac (przy DK48 i DK 79, na dystansie 1 kilometra) ukończono w styczniu 2021 roku. Natomiast zakończenie robót, które trwają jeszcze na drugim odcinku, liczącym ponad półtora kilometra drogi krajowej nr 79, ma nastąpić w drugim kwartale tego roku.

Burmistrz Piotr Kozłowski, obecny podczas podpisywania umowy, podkreślił że wszystkie te inwestycje pochłonęły w sumie 125 milionów złotych. Jednocześnie dodał, że nowoczesna infrastruktura drogowa to podstawa rozwoju każdego samorządu – i że rozbudowana DK48 ma szansę stać się wizytówką miasta. Zaznaczył, że na remont w tym obszarze mieszkańcy gminy czekali od trzech dekad.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Kozienicach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Już niedługo wszyscy mieszkańcy i miłośnicy Puław będą mogli ponownie zaangażować się w walkę o to trofeum. Właściwa rywalizacja rozegra się w czerwcu, ale już z początkiem wiosny ruszy trening do nowej edycji. Do końca maja jest czas, żeby przygotować się do kręcenia...

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Jaki jest idealny prezent na 50-lecie? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele - a w przypadku tej kozienickiej szkoły brzmi ono - kosztowny, generalny remont. W Kozienicach rusza głęboka termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Jana...

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Wielkimi krokami zbliża się przebudowa i rozbudowa lokalnej oczyszczalni ścieków. Ogromne zadanie, warte prawie 10,5 miliona złotych, zlecono już lubelskiej firmie - i podpisano umowę z wykonawcą. Obiekt, który jest kluczowy dla gminnej gospodarki wodno-ściekowej,...