Nadchodzi kolejny duży remont drogowy w Kozienicach

13 marca 2023

Kategoria:

Wkrótce drogowcy przystąpią do realizacji dużej inwestycji. Gdy wszystkie zaplanowane roboty zostaną ukończone, zmotoryzowani mieszkańcy naszego regionu oraz jego goście będą mieli do dyspozycji nowoczesną i komfortową drogę.

W miniony piątek (10 marca) w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kozienicach podpisano umowę, której przedmiotem jest rozbudowa drogi krajowej nr 48. Sygnatariuszami byli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy zadania, czyli konsorcjum firm: Balzola Polska (lider) oraz Lantania (partner).

W planach jest przeprowadzenie remontu w rejonie ulicy Lubelskiej. Wykonawca będzie działać na odcinku liczącym prawie 3 kilometry – zbuduje między innymi most nad rzeką Zagożdżonką. Powstaną również nowe chodniki i ścieżki rowerowe, a jezdnia zostanie wzbogacona o system odwodnień. Wszystkie te zadania mają być wykonane do kwietnia 2025 roku. Ich łączna wartość to prawie 47 milionów złotych.

To będzie już trzeci i ostatni odcinek dróg krajowych przechodzących przez Kozienice, który zostanie rozbudowany. Przypomnijmy, że pierwszy etap prac (przy DK48 i DK 79, na dystansie 1 kilometra) ukończono w styczniu 2021 roku. Natomiast zakończenie robót, które trwają jeszcze na drugim odcinku, liczącym ponad półtora kilometra drogi krajowej nr 79, ma nastąpić w drugim kwartale tego roku.

Burmistrz Piotr Kozłowski, obecny podczas podpisywania umowy, podkreślił że wszystkie te inwestycje pochłonęły w sumie 125 milionów złotych. Jednocześnie dodał, że nowoczesna infrastruktura drogowa to podstawa rozwoju każdego samorządu – i że rozbudowana DK48 ma szansę stać się wizytówką miasta. Zaznaczył, że na remont w tym obszarze mieszkańcy gminy czekali od trzech dekad.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Kozienicach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...