Na terenie gminy Garbów grasują wilki

22 marca 2023

Kategoria:

Ich obecność zauważyli myśliwi z lokalnego Koła Łowieckiego nr 77 „Cyranka” – i poinformowali o tym władze gminy, wskazując że jest to potencjalne zagrożenie dla ludzi i zwierząt.

Jak wynika z informacji przekazanej przez zarząd koła, pierwszy wilczy osobnik dał się zauważyć w okolicy Woli Przybysławskiej już przed trzema laty. Obecnie, ślady i tropy, jakie dostrzeżono w tamtym rejonie, wskazują że chodzi już o watahę złożoną z trzech osobników. Odkryto tam również szczątki dzikich zwierząt, przede wszystkim saren i jeleni. Jak donoszą myśliwi, zdarzyło się też, że wilki zaatakowały i zagryzły psy strzegące posesji sąsiadujących z lasem.

Myśliwi przypominają, że od 25 lat wilki są objęte całkowitą ochroną gatunkową – a to oznacza, że nie można zarządzić ich odstrzału ani odłowu, nie można też w żaden sposób skłonić ich do porzucenia określonego terenu.

Z tego powodu mieszkańcy gminy Garbów oraz najbliższej okolicy powinni szczególnie uważać – zwłaszcza na swoje zwierzęta hodowlane, które mogą skusić głodne drapieżniki. Warto zabezpieczyć swoje posesje i zadbać o bezpieczeństwo czworonogów.

Podczas własnych spacerów po lesie również należy zachować rozsądek. Jak tłumaczy Stowarzyszenie Dla Natury „Wilk”, te zwierzęta niezmiernie rzadko zachowują się agresywnie w stosunku do ludzi. Warto pamiętać, że każde stworzenie atakuje przede wszystkim wtedy, gdy poczuje się w jakiś sposób zagrożone czy sprowokowane.

Źródło informacji: UG w Garbowie; źródło zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...