Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

16 marca 2023

Kategoria:

Wielkimi krokami zbliża się przebudowa i rozbudowa lokalnej oczyszczalni ścieków. Ogromne zadanie, warte prawie 10,5 miliona złotych, zlecono już lubelskiej firmie – i podpisano umowę z wykonawcą.

Obiekt, który jest kluczowy dla gminnej gospodarki wodno-ściekowej, liczy sobie już ćwierć wieku, a ostatnią modernizację przeszedł w 2009 roku. Jego niektóre części składowe są już tak mocno wyeksploatowane, że wymagają wymiany. Inne z kolei wypada zmodernizować, żeby cała oczyszczalnia nadal mogła dobrze wykonywać swoją ważną pracę. Remontem i rozbudową zajmie się przedsiębiorstwo z Lublina, a znaczną część ogromnych kosztów pokryją dotacje z pozyskane z samorządu województwa mazowieckiego.

Jak dodaje wójt gminy Głowaczów, Hubert Czubaj, w planach są już kolejne zadania, związane z porządkowaniem lokalnej gospodarki wodno-ściekowej. Podpisano już umowę na wykonanie dokumentacji projektowej w sprawie sieci kanalizacyjnej przy Alei Lipowej w Brzózie. Trwające już przedsięwzięcia to modernizacje stacji uzdatniania wody w Brzózie i w Marianowie – konieczne, żeby zabezpieczyć dostawy wody dla mieszkańców.

Są również plany, żeby wybudować oczyszczalnię ścieków w Wólce Brzózkiej. Taki obiekt skutecznie odciążyłby głowaczowską oczyszczalnię, do której systematycznie są przyłączane nowe gminne posesje.

Źródło informacji i zdjęcia: UG w Głowaczowie

 

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...