Na „Powiśle” czekają światowe sceny!

14 grudnia 2022

Kategoria:

Przed Zespołem Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” stoi otworem cały świat. Już wiadomo, że puławska formacja może reprezentować Polskę na festiwalach organizowanych w kraju i za granicą. Zdecydowała o tym opinia ekspertów, wydana po sobotnim koncercie weryfikacyjnym.

W miniony weekend tancerze puławskiego zespołu dali koncert, który wzbudzał wiele emocji w nich samych, a także wśród publiczności dopingującej „Powiśle”. Trwający dwie godziny występ „Na naszą nutę…” był popisem umiejętności, jakie posiadają młodzieżowi i dorośli członkowie formacji – i jednocześnie bardzo ważnym sprawdzianem. O akompaniament zadbała kapela prowadzona przez Andrzeja Rotmańskiego.

Na sali widowiskowej „Domu Chemika” zasiedli jurorzy z Polskiej Sekcji CIOFF, czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Byli to Bożena Baranowska i Włodzimierz Kukawski – dyrektor i kierownik muzyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Ocenie podlegały wszystkie elementy występu: technika tańca (prawidłowość układów i figur), wyraz artystyczny, a nawet stroje. Prezentacja tancerzy „Powiśla” była na tak wysokim poziomie, że zespołowi przyznano maksymalny, 5-letni okres weryfikacyjny. To również wielki powód do dumy dla instruktorów: Małgorzaty Knap, Konrada Grabowskiego i Łukasza Czerwińskiego.

Źródło informacji i zdjęcia: POK „Dom Chemika”

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zarząd Grupy Azoty Puławy liczy obecnie tylko trzy osoby - a nowego szefa spółki wyłoni wkrótce postępowanie kwalifikacyjne. Jak już informowaliśmy, przedwczoraj (16 stycznia) Tomasz Hryniewicz zrezygnował z funkcji prezesa tutejszej spółki. Z kolei wczoraj (17...

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Wczoraj przedstawiciele władz Dęblina, powiatu puławskiego oraz województwa lubelskiego wspólnie otworzyli nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801, biegnący przez Dęblin. Ta nowa trasa, licząca prawie 5 kilometrów, zaczyna się na granicy Dęblina i gminy Stężyca, a...