Muzeum Badań Polarnych przeprowadza się do nowej siedziby [POSŁUCHAJ]

27 lutego 2023

Kategoria:

Dla tych, którzy zastanawiali się, co słychać w najmłodszym puławskim muzeum, mamy garść informacji i ciekawostek.

Budynek PTTK przy ulicy Czartoryskich, w którym rozwijano Muzeum Badań Polarnych od 2020 roku, nie sprostał wielu ważnym wymogom, stawianym nowoczesnym muzeom. Nie jest też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i nie posiada parkingu.

Zdecydowano jednak, że lepiej zainwestować w przeprowadzkę do nowej siedziby, niż w kosztowny remont dotychczas użytkowanego budynku. Dlatego teraz w muzealne wnętrza stopniowo zmieniają się pomieszczenia w gmachu filii UMCS-u, przy ulicy 4. Pułku Piechoty Wojska Polskiego.

Na razie muzeum będzie wynajmować parter budynku, ale docelowo nabędzie nieruchomość – za kwotę 5,5 miliona złotych. W podjęciu tej inwestycji pomogły finansowo władze województwa lubelskiego. Porozumienie w tej sprawie podpisano we wrześniu ubiegłego roku – pisaliśmy o tym TUTAJ.

Przypomnijmy, że Muzeum Badań Polarnych w Puławach to jedyna instytucja w całym kraju, która prezentuje historię polskich badań polarnych i przybliża dostępną wiedzę na temat Arktyki i Antarktyki. Jak wiemy od minionej jesieni, muzealna ekspozycja będzie podzielona na cztery części – przybliży gościom zarówno pracę polarników, jak też codzienne życie rdzennych ludów północy, a światu lodowców i wiecznej zmarzliny przyjrzy się z perspektywy flory i fauny.

Materiał, z którego dowiecie się więcej na temat aktualnych poczynań młodego puławskiego muzeum, zamieściliśmy już na kanale Radia Impuls w serwisie YouTube:

Źródło informacji i zdjęcia: Muzeum Badań Polarnych w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...