Mniej kandydatów do zbudowania puławskiej strażnicy

16 września 2022

Kategoria:

Wciąż aktualne jest pytanie, kto wybuduje nową siedzibę puławskich strażaków. Grono kandydatów do realizacji tego zadania właśnie się zawęziło.

Już coraz bliżej rozstrzygnięcia tego ważnego przetargu. W miniony wtorek (13 września) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach otworzono oferty dodatkowe. To nowe propozycje od firm, które puławscy strażacy zaprosili do dalszych konsultacji. Początkowo, chętnych było pięciu wykonawców – ale tylko dwóch zmieściło się w przyjętym limicie kosztów, który wynosi dokładnie 32 902 000 złotych.

Teraz w puli są trzy zaktualizowane oferty, a najdroższa z nich opiewa na 30,5 miliona złotych. Firma budowlana Baudziedzic sp. z o.o. z Głogowa Małopolskiego zeszła ze swojej poprzedniej ceny o dokładnie 3 miliony. Przedsiębiorstwa w Warszawy (Budimex S.A.) i z Kielc („NOWBUD”) również przedstawiły tańsze oferty, chociaż już poprzednie były w zasięgu możliwości zleceniodawcy.

Przypomnijmy, że zwycięzca przetargu będzie miał dwa wielkie zadania: wyburzenie starych, prawie 50-letnich zabudowań oraz wzniesienie zupełnie nowej siedziby dla puławskich strażaków. Dotychczasowa wymagałaby kosztownego remontu – dlatego zdecydowano, że korzystniejsze będzie stworzenie zupełnie nowego obiektu.

Źródło informacji i zdjęcia: KP PSP w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...