Mieszkańcy Kazimierza Dolnego zdecydowali, czego im trzeba

6 kwietnia 2023

Kategoria:

Dbanie o zdrowie i sprawność fizyczną zwyciężyło w tym roku w Kazimierzu Dolnym – podczas głosowania na projekty zgłoszone do nowej Budżetu Obywatelskiego.

Wczoraj (5 kwietnia) komisyjnie otwarto urnę, do której przez niemal miesiąc głosujący wrzucali wypełnione formularze – i przeliczono wszystkie oddane głosy. Z czterech poddanych pod głosowanie pomysłów wybrano jeden – wart 40 tysięcy złotych.

Największe poparcie zdobył projekt mówiący o doposażeniu lokalnego gabinetu rehabilitacji. Opowiedziała się za nim znaczna część wszystkich głosujących: 59 ze 140 osób. Przekonała ich treść uzasadnienia projektu, w którym czytamy między innymi, że obecność nowego sprzętu może wpłynąć na poszerzenie oferty NFZ, dostępnej w miasteczku oraz że po doposażeniu skróci się czas oczekiwania na konkretne zabiegi. Wskazano też, że gdy dane urządzenia pojawią się w miejscowym gabinecie, mieszkańcy gminy nie będą musieli podróżować do większych, bardziej oddalonych miast regionu, żeby skorzystać z rehabilitacji.

Przypomnijmy, że wśród pozostałych projektów, które walczyły o uwagę głosujących, były pomysły dotyczące doposażenia placów zabaw dla dzieci oraz wykopania studni głębinowej na Małym Rynku. Projekt „Odkrywajmy Świat Razem” zdobył 47 głosów, z kolei sprawę studni poparło 30 osób.

Źródło informacji: UM w Kazimierzu Dolnym

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...