Lubisz fajerwerki i petardy? Lepiej uważaj!

27 grudnia 2022

Kategoria:

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał rozporządzenie w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych, czyli popularnych petard i fajerwerków. Obowiązuje ono od minionej soboty.

Zakaz używania fajerwerków i petard w miejscach publicznych na terenie województwa lubelskiego będzie obowiązywał do 31 stycznia.  Jedynym wyjątkiem będzie okazja do witania nowego roku, czyli dwa dni: 31 grudnia i 1 stycznia.

Wszelkie naruszenia zakazu są traktowane jako wykroczenia i podlegają karze grzywny. Warunki wymienione w rozporządzeniu wojewody oczywiście nie dotyczą firm, które profesjonalnie zajmują się pokazami pirotechnicznymi.

Sztuczne ognie są bardzo efektowne – ale również bardzo niebezpieczne. Każdego roku, zwłaszcza w okresie świątecznym i poświątecznym, z ich powodu dochodzi do poparzeń i wielu innych groźnych sytuacji. Dlatego używając fajerwerków czy petard, zawsze trzeba zachować szczególną ostrożność – zwracać uwagę na własne bezpieczeństwo, ale też innych ludzi i ich mienia oraz środowiska naturalnego. Dzieci i młodzież mogą korzystać z takich wyrobów wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych.

Źródło informacji: LUW; źródło zdjęcia: baza PIxabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zmiany personalne w zarządzie puławskich Azotów

Zarząd Grupy Azoty Puławy liczy obecnie tylko trzy osoby - a nowego szefa spółki wyłoni wkrótce postępowanie kwalifikacyjne. Jak już informowaliśmy, przedwczoraj (16 stycznia) Tomasz Hryniewicz zrezygnował z funkcji prezesa tutejszej spółki. Z kolei wczoraj (17...

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Obwodnica Dęblina – już oficjalnie otwarta!

Wczoraj przedstawiciele władz Dęblina, powiatu puławskiego oraz województwa lubelskiego wspólnie otworzyli nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801, biegnący przez Dęblin. Ta nowa trasa, licząca prawie 5 kilometrów, zaczyna się na granicy Dęblina i gminy Stężyca, a...