Lubelszczyzna pomaga partnerskiemu obwodowi ługańskiemu

14 lipca 2023

Kategoria:

Do Lwowa dotrze dziś kolejny transport pomocy rzeczowej, przygotowanej przez władze województwa lubelskiego dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.

Dary warte ponad 200 tysięcy złotych trafią do obwodu ługańskiego, który jest jednym z najstarszych partnerów województwa lubelskiego. Jednak lubelska pomoc humanitarna wędruje tam po raz pierwszy. Od początku rosyjskiej inwazji, ten obwód jest terenem działań wojennych. Z tego powodu przeniesiono zarówno siedzibę władz regionu, jak też lokalny uniwersytet, a ludność w znacznej mierze wyemigrowała, między innymi do Polski.

Tym, którzy pozostali w rodzinnych stronach, województwo lubelskie przekazuje teraz trwałą żywność, chemię gospodarczą, środki higieny osobistej, agregaty prądotwórcze i sprzęt biurowy. Darem o największych gabarytach jest ambulans, z którego będą mogły korzystać ukraińskie służby medyczne. To już trzynasta karetka, jaka trafia z Lubelszczyzny na Ukrainę. Natomiast sam transport darów rzeczowych przygotowano już po raz 41. Szczegółowe podsumowanie działań, jakie podjęły władze województwa lubelskiego, pomagając Ukraińcom, znajduje się TUTAJ.

W dzisiejszym przekazaniu pomocy humanitarnej uczestniczą marszałek Jarosław Stawiarski i wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski, umówieni na spotkanie z przewodniczącym Ługańskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Artemem Lysogorem.

Źródło informacji i zdjęcia: UMWL

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...