Kozienicki szpital dostanie potrzebne dofinansowanie

21 lipca 2023

Kategoria:

Szpitale w całym kraju otrzymają rządowe wsparcie finansowe, które ma pomóc między innymi w pokryciu kosztów inflacji. O szczegółach tych planów opowiadano wczoraj w szpitalu powiatowym w Kozienicach.

Polski system ochrony zdrowia ma otrzymać aż 15 miliardów złotych – ta ogromna suma ma pokryć między innymi wzrost minimalnego wynagrodzenia dla osób zatrudnionych w ochronie zdrowia, który wszedł w życie 1 lipca. Każda grupa pracowników medycznych ma zarabiać o 12% więcej niż dotychczas. Jednak w wielu przypadkach nowy zastrzyk gotówki pomoże w uporaniu się ze skutkami inflacji.

Właśnie w takiej sytuacji jest szpital powiatowy w Kozienicach. Jak już informowaliśmy, z powodu inflacji wzrosły raty kredytów spłacanych przez tę placówkę. Ich oprocentowanie zwiększyło się niemal trzykrotnie – i doszło do tego, że spłacanie długu z bieżącej działalności stało się niemożliwe. W marcu tego roku kozienicki szpital zaczął tracić płynność finansową.

Wczoraj (17 lipca) właśnie tam zorganizowano konferencję prasową ministra zdrowia. Adam Niedzielski zapowiedział, że szpitale powiatowe otrzymają miliony złotych. Do każdej placówki ma trafić nowe wyliczenie z Narodowego Funduszu Zdrowia – dotyczące tego, jak będzie wyglądać budżet po przeprowadzeniu zapowiadanej podwyżki. Już na początku miesiąca oddziały wojewódzkie NFZ przystąpiły do aneksowania umów z placówkami medycznymi.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kozienicach; Ministerstwo Zdrowia

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...